Pielęgnacja cery trądzikowej – o czym warto wiedzieć?

Kto zmaga się z nią, doskonale wie, jak bardzo jest to droga przez mękę. Na szczęście można ją okiełznać, pamiętając o paru sprawach.

Na początek oczyszczanie

Zaczniemy od chyba najważniejszej kwestii w przypadku cery trądzikowej. Aby oczyszczanie przebiegało „sprawnie” zainwestuj w preparaty zawierające kwasy. Istotna uwaga – powinien mieć stężenie do dwóch procent. Jaki rodzaj kwasu wybrać? Może być glikolowy lub mlekowy.

Raczej unikaj preparatów, które zawierają drobinki mające dodatkowo złuszczać naskórek. Droga na skróty, ale nie w Twoim wypadku. Co najwyżej „rozniesiesz” trądzik. I jeszcze jedna uwaga. Za każdym razem powtarzam, najlepsza jest natura. Wybieraj preparaty w których znajdują się przede wszystkim takie właśnie składniki. Natura zwykle nie posiada skutków ubocznych.

Zwróć uwagę na złuszczanie

W przypadku cery trądzikowej wystarczy raz w tygodniu. Ewentualnie dwa. Nie więcej, bo nie ma sensu przemęczać skóry. Jeśli chodzi o wybór konkretnych preparatów to tym razem polecam peelingi kwasowe. Sprawdzą się przy takiej cerze. Szczególną uwagę warto zwrócić na kwas migdałowy. Jest on polecany jako rozwiązanie pomagające pozbyć się zaskórników. Pozwala też wygładzić skórę.

Konieczne jest nawilżanie

Tak jasno i prosto trzeba to napisać. Z całą mocą. Musisz ją nawilżać. Każdy rodzaj skóry tego potrzebuje. Nawet ta na której szaleje nadmiernie wydzielany sebum. Zwykle w takich sytuacjach wiele osób reagują stosując kremy wysuszające. To błąd.

Na pewno nie musisz stosować jedynie kremów nawilżających. Z powodzeniem możesz je zastąpić np. żel. Ale jak jesteśmy przy kremach, to jedna, dość istotna uwaga. Wybieraj preparaty przeznaczone do Twojego rodzaju cery. Zwykle są one „lżejsze”, jeśli chodzi o konsystencję. To dość istotne.

nonacne-1

Zwalcz trądzik

Uderz w jego przyczyny. To pozwoli Ci się go pozbyć, a przy okazji poprawisz znacząco wygląd Twojej skóry. Możesz znacząco ograniczyć wydzielanie sebum. Unormować je z ogromnym pożytkiem dla wyglądu skóry.

Wystarczy wybrać skuteczne rozwiązanie na trądzik, jakim jest preparat Nonacne. Co warto o nim wiedzieć?

Najważniejsze cechy Nonacne:

– Naturalny, w pełni bezpieczny skład (poczytaj o nim więcej)

– Ogranicza wydzielanie sebum

– Uderza we wszystkie przyczyny trądziku

– Niski koszt kuracji w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

 

W większości wypadków wystarczy pełna, 3- miesięczna kuracja. Warto wypróbować Nonacne, jeśli wciąż walczysz z trądzikiem. Czas z nim skończyć.

Nonacne 20 % taniej – rabat od producenta preparatu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *