Pietruszka – wypróbuj na trądzik

Warzywo, które bywa traktowane po macoszemu. Ot, jako – nielubiany zwłaszcza przez dzieci – dodatek do rosołu. Korzeń pietruszki ma jednak ciekawe właściwości. Możesz go również wypróbować na trądzik.

Co wiesz o pietruszce?

To roślina, którą zalicza się do rodziny selerowatych. Znajdziesz ją w wielu zakątkach świata. Dziko rośnie chociażby w Afryce, ale i dalekiej Nowej Zelandii. Uprawiana jest tak do celów kulinarnych, jak i dla olejku pozyskiwanego z pietruszki.

Zdziwisz się jak dużo składników zawiera to warzywa. Zarówno natka jak i korzeń. Ta pierwsza bogata jest między innymi w prowitaminę A. Jest też doskonałym źródłem żelaza. Korzeń pietruszki to chociażby C, A i B6. Oprócz tego sporo pierwiastków. To między innymi wapń, cynk (bardzo ważny przy trądziku!), sód i magnez.

Jakie właściwości przypisuje się pietruszce?

Celowo nie wspomniałem o potasie, bo zrobię to teraz. Dzięki zawartości tego pierwiastka pietruszka jest polecana na serce (dokładniej to wywar z niej). Kolejna właściwość związana jest z układem nerwowym. To dzięki obecności kwasu foliowego. Ten ostatni przydatny jest też w czasie ciąży.

Pietruszka pomoże Ci też lepiej się skoncentrować. Pomaga na bóle menstruacyjne. To dzięki temu, że ma działanie rozkurczowe. Pietruszkę poleca się również przy dnie moczanowej. Chorobę zaliczaną do grupy reumatycznej.

Pietruszka bardzo pozytywnie wpływa na układ moczowy. Wspomaga usuwanie z organizmu nadmiaru wody. Oczyszcza go też z toksyn. Warto też wspomnieć, że pietruszka pozytywnie działa na układ pokarmowy. Reguluje on proces trawienia. Pobudza produkcję soków żołądkowych. Może więc być elementem diety odchudzającej.

Wypróbuj pietruszkę na trądzik

Warzywo to jest też stosowane w pielęgnacji urody. Po pierwsze poleca się je jako naturalny sposób na wybielenie skóry. Ma ono pomagać między innymi pozbyć się piegów i generalnie różnych przebarwień. Wywar z pietruszki jest stosowany jako naturalne rozwiązanie na rozstępy.

POZNAJ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Warzywo to świetnie sprawdza się w przypadku cery tłustej. W przypadku trądziku pietruszkę możesz stosować wewnętrznie jak i zewnętrznie. W tym pierwszym przypadku musisz przygotować wywar z pietruszki. Pokrój warzywo na kawałki i zagotuj (około 20 minut). Po tym jak wystygnie pij taki wywar. W niedużych ilościach. Przez tydzień.

W wywarze z pietruszki możesz też zamoczyć wacik i przecierać skórę. Pozwoli Ci się pozbyć przebarwień, zmniejszy też blizny potrądzikowe. I w takim właśnie sposób pietruszka pomoże Ci w walce z pryszczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *