Poznaj domowe sposoby na trądzik

Jest ich dużo. Co warte podkreślenia – o bardzo różnej skuteczności. Przedstawię Wam dzisiaj kilka domowych sposobów, które mogą być pomocne, gdy „nagle” wyskoczy pryszcz.

Tonik z ogórkiem

Zacznę od tego, że wszystkie poniższe sposoby pomogą jedynie na objaw trądziku. Z przyczynami warto walczyć rozwiązaniami do tego przeznaczonymi. Skupmy się na ogórku. Dlaczego będzie pomocny? Zawiera w sobie składniki, które mają pozytywny wpływ na skórę. Taki tonik z ogórka łagodzi podrażnienia. Rozjaśnia cerę, ale też ściąga pory. I to jest bardzo ważna kwestia przy trądziku. Jak przygotować taki tonik? Zetrzyj ogórka i wymieszaj go z niegazowaną wodą mineralną (może być też „zwykła”, byle przegotowana).

Białko jajek

Spotkacie się też z tym, że niektórzy polecają żółtka, ale odradzałbym. Te ostatnie ewentualnie na włosy. Białko jajek ma działanie ściągające. Dzięki temu możecie ograniczyć w pewnym stopniu wydzielanie sebum. Bardzo szybko po nałożeniu takiej domowej maseczki odczujecie to działanie. W jaki sposób ją przygotować? Białko jajka należy po prostu ubić. Można je pomieszać z niewielką ilością soku z cytryny. Ten ostatni ma działanie rozjaśniające skórę.

Aspiryna

Ten pomysł w pierwszej chwili może budzić zdziwienie, ale jest chętnie stosowany na pryszcze. Maseczka z aspiryny po pierwsze działa rozjaśniająco. Po drugie ma właściwości przeciwzapalne. I to nas tutaj najbardziej interesuje. Aspiryna wykazuje działanie złuszczające (chociaż nie jest ono zbyt mocne). W jaki sposób przygotować taką maseczkę? 2-3 tabletki aspiryny należy rozpuścić w łyżeczce wody. Nakładać na pryszcze, ale nie bezpośrednio palcami.

miod

Miód

Chyba jeden z częściej wymienianych sposobów na trądzik. Nie ma w tym nic dziwnego miód naprawdę jest pomocny. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Radzi sobie z bakteriami. Miodem doskonale oczyścisz skórę. Przy okazji ma on działanie nawilżające. Najprościej nałożyć po prostu miód na skórę. Na kilkanaście minut wystarczy. Niektórzy proponują aby do miodu dodawać nieco przegotowanej wody.

Cebula

Zdecydowanie najtańszy z wymienionych przeze mnie sposobów. Przy okazji najbardziej dostępny:). Cebula pomoże między innymi dlatego, że ma w sobie związki siarki. Te są bardzo ważne dla stanu skóry. Cebula ma też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. To właśnie one czynią ją tak dobrym rozwiązaniem na pryszcze. Wystarczy zetrzeć cebulę, a otrzymany sok nakładać bezpośrednio na nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *