Poznaj rośliny, które wspomagają proces detoksykacji organizmu

Nowy rok rozpoczęliśmy od pozbycia się szkodliwych substancji, co jest również pomocne w walce z trądzikiem. Dzisiaj poznacie najczęściej wybierane rośliny, które wspomagają proces detoksykacji organizmu.

Fiołek trójbarwny

Zacznę od ciekawostki, która musiała się znaleźć na blogu o takiej tematyce:). Fiołek trójbarwny swojego czasu był jedną z częściej polecanych roślin na trądziku. Dopóki nie zdetronizowała go czerwona koniczyna. Obecna w najchętniej wybieranym preparacie na trądzik.

Wróćmy do fiołka i tego dlaczego zalicza się go do grupy roślin wspomagających proces detoksykacji. To dzięki jego właściwościom wspierającym funkcjonowanie układu moczowego. Ma on po prostu działanie moczopędne.

Łopian

To roślina zwykle wymieniana w kontekście ratowania w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Ma on jednak umiejętności pomocne przy detoksykacji organizmu. Łopian pozytywnie wpływa na wytwarzanie żółci. Wspomaga również pracę układu pokarmowego poprzez usprawnienie wydzielania soku żołądkowego. Roślina ta ma bardzo dużo do powiedzenia w kwestii sprawnego usuwania toksyn z naszego organizmu.

Mniszek lekarski

To z kolei roślina o wielu właściwościach zdrowotnych. Wiąże się go między innymi z cukrzycą. Mniszek wykazuje działanie wspomagające pracę układu pokarmowego. Dokładnie rzecz biorąc wspiera proces trawienia. Ma wpływ na wytwarzanie żółci. Całkiem spory zasób umiejętności mniszka lekarskiego dotyczących urody. To między innymi dzięki właściwościom antyoksydacyjnych. W temacie nas w tym momencie interesującym mniszek lekarski ma właściwości moczopędne.

Czystek wspomaga proces detoksykacji

To dopiero roślina o ogromnej ilości właściwości:). Część z nich co prawda została przypisana tej roślinie mocno na wyrost. Ale są takie, które faktycznie działają. Jest on między innymi polecany w przypadku, gdy mamy osłabioną odporność. Roślina ta zmniejsza również ilość tzw. złego cholesterolu (dokładniej rzecz biorąc chodzi o frakcje lipidowe), a to ma przełożenie na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Czystek to jedna z najczęściej wybieranych roślin w procesie detoksykacji organizmu. Pozwala on też bardzo sprawnie zregenerować ten ostatni. Odpowiednie stężenie składników znajdujących się w czystku (między innymi bioflawonoidów) daje bardzo dobre efekty i skutecznie wspomaga detoksykację. I dlatego warto po niego sięgnąć. Jednym z suplementów w których osiągnięto tak duże stężenie jest Cistus Plus. Możecie go sprawdzić między innymi na tej stronie, a także odwiedzając producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *