Poznaj właściwości miodu. Przydatne też przy trądziku!

Zwłaszcza teraz jesienią przypominamy sobie o nim. Zależnie od rodzaju miodu możemy się spodziewać różnych właściwości. Część z nich będzie przydatna przy trądziku. I od nich zaczniemy.

Miód na trądzik

Dlaczego się go poleca? Ponieważ wykazuje działanie antybakteryjne i antyseptyczne. To oznacza, że można go stosować jako doraźny sposób na pryszcze. Wspomaga też oczyszczanie skóry. Zresztą często bywa składnikiem maseczek na skórę. Miód nie wyleczy trądziku. To trzeba dość jasno powiedzieć. Pomoże zmniejszyć ilość pryszczy.

SPRAWDŹ KONIECZNIE SKUTECZNY SPOSÓB NA TRĄDZIK!

Miód gryczany

Jak wspomniałem we wstępie sporo w kwestii właściwości zależy od rodzaju z jakim mamy do czynienia. Na początek weźmiemy się za właściwości miodu gryczanego. Zawiera on między innymi rutynę. To składnik, który wzmacnia naczynia krwionośne. Miód gryczany jest polecany jako sposób przyspieszający gojenie się ran.

Ma w sobie również pewną ilość magnezu. To oznacza między innymi pozytywny wpływ na nastrój (ograniczenie stresu). Miód ten wspomaga również naszą pamięć. Jak widać warto się nim zainteresować:).

Miód lipowy – właściwości

On z kolei przyda się właśnie teraz – jesienią. Zimą też warto go mieć pod ręką. Miód lipowy przede wszystkim wspomaga leczenie przeziębienia. Ma właściwości przeciwgorączkowe i napotne. Jest to też bardzo smaczny miód:). Pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Z tego powodu jest on polecany osobom starszym. Miód lipowy ma również właściwości pozwalające wykorzystać go w leczeniu chorób związanych z układem moczowym. Jak również w ich zapobieganiu.

Miód wrzosowy

To ostatni rodzaj, któremu chciałem się przyjrzeć. Ma on specyficzny smak i zapach. Zawdzięcza to obecności pewnych olejków eterycznych. Miód ten sprawdzi się w leczeniu przeziębień. Ma działanie antyseptyczne. Właściwości tego miodu są pomocne w przypadku problemów ze wzrokiem (stanów zapalnych). Wspomaga on również pracę układu pokarmowego. Miód wrzosowy może być składnikiem domowych preparatów do pielęgnacji skóry.

A jeśli chcecie którymś z miodów leczyć przeziębienie, to pamiętajcie o jednej rzeczy. Nie dodawajcie go do wrzątku. Poczekajcie aż herbata nieco ostygnie. Dzięki temu zachowacie pełne właściwości miodu:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *