Produkty, które pomogą walczyć z trądzikiem cz. 2

Parę dni temu zacząłem ten temat. Z pierwszej części możecie się między innymi dowiedzieć co wspólnego ma słonecznik z owocami morza:). Poniżej dalsza część listy produktów, które mogą być pomocne w walce z trądzikiem.

Brzoskwinie

Myślę, że tworząc różnego rodzaju listy produktów mających nam w czymś pomagać (chociażby w zrzucaniu kilogramów), warto wybierać te… które nam smakują:). Zwykle takie zestawienia ograniczają inne, zwykle jedzone przez nas produkty. Dlatego wybierajmy smacznie:) Brzoskwinie przy okazji będą pomocne. Zawierają w sobie beta-karoten. Nie są ich najlepszym źródłem, ale warto – jak się tylko pojawią – zajadać się nimi. Wspomniany składnik ma niebagatelny wpływ na stan skóry. Również w przypadku gdy zmagacie się z trądzikiem.

Seler

To warzywo może nie jest aż tak smaczne (chociaż znam jego zwolenników), ale warto go dodawać do swoich potraw. Seler zawiera sporą ilość błonnika. Skupiam się na korzeniu, ale możecie wybrać też naciowy. Błonnik, jak wspominałem w ostatnim tekście, jest ważny przy usuwaniu toksyn z organizmu. Seler zawiera też witaminy z grupy B. Tak przy okazji dodam, że napar z nasion koi stres. Seler to również witamina E.

Orzechy

Ten ostatni składnik wymieniłem nie bez przyczyny. Jest on ważny przy walce z trądzikiem, jak i generalnie pozytywnie wpływa na stan skóry. Wspominałem już kilka razy, że bywa określany składnikiem młodości. Znajdziecie go między innymi w olejach, ale chciałem zaproponować orzechy. Najlepiej stawiać na laskowe. Zawierają w tej grupie produktów najwięcej tego składnika. Aczkolwiek wszystkie orzechy warto co jakiś czas podjadać.

buraki

Buraki

Czy to pod postacią zupy przygotowanej z botwiny, czy np. burgerów z nich. Buraki przydadzą się jeśli chcecie zadbać o swoją skórę. To dlatego, że zawierają one w sobie pewne pokłady żelaza. Pierwiastek ten zwykle wymieniany jest w nieco innym kontekście, ale uwierzcie – naprawdę warto na niego zwrócić uwagę. Dość powiedzieć, że niedobór żelaza może powodować problemy skórne. To jedna sprawa. Skóra, przy mniejszej ilości tego pierwiastka, będzie w wyraźnie gorszej formie. I ma to przełożenie na nasilenie trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *