Pryszcz na czole? Możesz się go szybko pozbyć

Najbardziej widoczne, chociaż niektórzy mają możliwość przykrycia ich grzywką. I jest to sposób:). Jednak chciałbym Wam zaprezentować parę domowych, szybkich rozwiązań na taki problem. Możecie też sprawdzić plastry na pryszcze o których ostatnio pisałem.

Pryszcz na czole

Dokładne oczyszczanie

 

To w zasadzie nie tyle sposób, co dobry zwyczaj, który musicie wbić sobie do głowy. Dokładne oczyszczanie skóry, to mniej brudu zapychającego gruczoły łojowe. A to oznacza mniej upstrzoną pryszczami twarz. Unikajcie preparatów przeznaczonych do oczyszczania zawierających alkohol. Wysuszą skórę, a to Wam nie pomoże.

 

Przykładanie lodu

 

To sposób na który powinny uważać osoby z pękającymi naczynkami. Jeśli pojawią się pryszcze na czole wystarczy wziąć kostkę lodu i przyłożyć to w miejsce. Po kilku minutach stan zapalny nieco się zmniejszy. To rozwiązanie trzeba stosować parę razy w ciągu dnia.

 

Miód

 

Nie każdy ma go w domu, ale warto go kupić. Po pierwsze dlatego, że może być on składnikiem naturalnych maseczek na skórę. O tych ostatnich możecie przeczytać więcej chociażby w tym moim tekście. Miód można również punktowo nałożyć na pryszcza. Ma on działanie przeciwbakteryjne i też w pewnym stopniu przeciwzapalne.

 

Białko jajka

 

Samo w sobie ma ono działanie ściągające. Co na pewno ucieszy osoby zmagające się z nadmiernym wydzielaniem łoju. I będzie to pomocne przy pryszczach na czole. Białko można stosować samo, ale częściej jest wykorzystywane jako jeden ze składników. Można je zmieszać między innymi z miodem i cynamonem. Tego ostatniego niezbyt dużo. I jedna uwaga. Jeśli zdecydujecie się na cynamon i po nałożeniu całości zacznie Was bardzo szczypać skóra, należy od razu ją umyć. I nie dodawać więcej tej przyprawy do maseczek.

 

Pasta do zębów

 

To sposób, który pozwoli Wam nieco oszukać;). Pasta do zębów nałożona na skórę pozwala wysuszyć wyprysk. Stanie się on nieco mniej widoczny. Dzięki temu będzie go można przykryć makijażem. To na pewno dobry sposób w sytuacji, gdy nie macie zbyt dużo czasu do wyjścia z domu. A pryszcz ulokował się na samym środku czoła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *