Przygotuj się do wiosny – usuń toksyny z organizmu

Zbliżająca się wielkimi krokami zielona pora roku jest najlepszym czasem na zmiany. Wiosną – tak mi się przynajmniej wydaje – jest zdecydowanie łatwiej. Napędza nas chociażby budząca się wokół przyroda.

Skąd bierze się nadmiar toksyn?

Generalnie rzecz biorąc temat jest dość „szeroki”. Przede wszystkim nadmiar toksyn jest możliwy „do uzyskania” w ciągu całego roku. To jednak najczęściej po zimie może się nam on przytrafić. Zwykle nagromadzenie szkodliwych substancji to efekt nieodpowiedniej diety, stresu, a także nie do końca dobrze funkcjonującego układu pokarmowego. Swoje robi też nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Kolejną przyczyną problemu będzie osłabiona odporność organizmu. To pod koniec zimy bardzo częsta przypadłość.

W jaki sposób objawia się nadmiar toksyn?

Tych symptomów trochę jest. Co istotne, mogą one oznaczać… zupełnie inne problemy zdrowotne. Warto jednak dość dokładnie obserwować swój organizm. Przede wszystkim zwróć uwagę na skórę. Jeśli w nadmiernych ilościach pojawiają się na niej różnego rodzaju wypryski, a do tego jest przesuszona, to może to świadczyć o potrzebie detoksykacji. Problemem będą też przetłuszczające się włosy. O nadmiarze toksyn świadczy nadmierna potliwość. Toksyny odpowiedzialne są też za zwiększoną podatność na choroby.

Zbyt duża ich ilość w organizmie to również problemy z koncentracją, senność, brak energii i bóle stawów. To tak nawiasem mówiąc książkowy przykład wiosennego przesilenia. W dużym stopniu wiąże się je z toksynami, ale i brakiem pewnych składników w diecie.

Co mogę zrobić?

Przede wszystkim oczyścić organizm:). W tym wypadku spore znaczenie ma dieta. W największym skrócie należy zrezygnować z tłustego i wysoko przetworzonego jedzenia. W tym drugim wypadku mam na myśli fast food, ale też wędliny i dania w „pięć minut”. Zamiast nich przez pewien czas trzeba jeść warzywa, owoce i pić dużo wody.

Swoje do powiedzenia mają też zioła, które można wykorzystać, aby usprawnić proces oczyszczania organizmu z toksyn. Wspomniałem wcześniej o układzie pokarmowym. Jeśli z jakiegoś powodu działa ona gorzej, to po pierwsze może to być przyczyną gromadzenia toksyn. Po drugie – trudniej je będzie usunąć. W usprawnieniu jego pracy pomaga preparat Fibre Select. Oparty o naturalne składniki błonnik witalny. Najlepszy obecnie na rynku. Nie dość, że pomaga oczyścić organizm, to jeszcze wspomaga odchudzanie. Warto o nim poczytać na stronie producenta. Przygotował on małą niespodziankę (promocję:)).

One thought on “Przygotuj się do wiosny – usuń toksyny z organizmu

  • 8 marca 2017 o 09:38
    Permalink

    W sumie kupiłam Fibre Select bo namówiła mnie do tego przyjaciółka. Chociaż nawet nie musiała tego za bardzo robić, wystarczyło, że zobaczyłam jak traci na wadze:). Ale powiem szczerze nie spodziewałam się aż tak pozytywnych efektów u siebie:) I to po 2 tygodniach stosowania, łał

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *