Przyprawy, które pomogą w walce z trądzikiem

Częściej w kontekście tej dolegliwości pojawią się takie, których należy unikać. Dlatego postanowiłem – nieco na przekór – zająć się przyprawami pomagającymi w walce z trądzikiem:).

Kurkuma

Zacznę jednak od pewnego ostrzeżenia. W przypadku każdej z opisanych przypraw będziecie ich używać od zewnątrz. Jeśli po nałożeniu pojawią się niepokojące sygnały (pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie), to znak, że nie jest to rozwiązanie dla Was.

Wróćmy do kurkumy. Dlaczego to przyprawa, która pomaga w walce z trądzikiem? Bo ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. W ten sposób można między innymi zmniejszyć zmiany skórne. Czyli po prostu pryszcze.

Cynamon

To kolejna przyprawa przydatna w walce z trądzikiem. I podobnie jak kurkuma dzięki tym samym umiejętnościom. Cynamon ma silniejsze działanie przeciwzapalne. Ale też w jego przypadku zdecydowanie częściej pojawiają się wspomniane wyżej problemy ze skórą. Zanim więc zastosujecie cynamon na twarzy, lepiej sprawdzić go na przykład na ręce.

Bazylia

To przyprawa (zioło), którą poleca się nie tylko w walce z trądzikiem. Bazylię można wykorzystać do pielęgnacji skóry. Stosowana wewnętrznie pomaga między innymi przy odchudzaniu, ale też problemach żołądkowych. Jeśli chodzi o kosmetyki to często pojawia się ona w kremach, tonikach i odżywkach. Roślina ta wykazuje działanie antyseptyczne. I to nam pomoże, gdy zmagamy się z trądzikiem. Bazyli to zioło, które przyspiesza gojenie się ran.

Czosnek

I jego nie mogło zabraknąć wśród przypraw, które pomagają w walce z trądzikiem. Jeśli pojawiają się Wam pryszcze, wystarczy połówkę główki przyłożyć do tego miejsca. Ale uważajcie. W przypadku czosnku bardzo często niestety pojawiają się opisane powyżej skutki uboczne, a więc między innymi pieczenie i zaczerwienienie. Czosnek ma silne działanie przeciwbakteryjne i dlatego jest pomocny.

Głównie jednak znany jest z innych zastosowań. Pomaga on na przykład, jeśli dopadnie nas infekcja górnych dróg oddechowych. Poleca się go również jako domowy sposób na ból zęba. Oczywiście i tak trzeba będzie w takiej sytuacji wybrać się do dentysty:). Ale czosnek osłabia nieco wspomniany ból.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *