Regeneracja skóry po zimie – o czym musisz wiedzieć?

Kalendarz dość wyraźnie wskazuje nam na to, że czas najwyższy się nią zająć. Wiosna już za progiem i warto się do niej przygotować. Nie tylko patrzeć na wagę, która zwykle po zimie, wskazuje trochę więcej;).

Stań przed lustrem i spójrz na siebie. Krytycznym okiem, ale oczywiście bez przesady. Przyjrzyj się dokładnie skórze. Po zimie zwykle jest ona niestety przesuszona. Bardzo się również łuszczy. Cera staje się wyraźnie ziemista. Dodaje to nieco wieku.

Co odpowiada za stan skóry po zimie?

W tym wypadku w zasadzie już to niewiele pomoże. Co najwyżej możemy działać profilaktycznie nie dokładając skórze nowych problemów. Za jej stan po zimie odpowiada między innymi notoryczne przegrzewanie mieszkań. Swoje robi też oczywiście niska temperatura, wiatr który, zimą jest najgorszy. Nie można też nie wspomnieć o nieco ubogiej w składniki mineralne i witaminy diecie.

Jak zacząć regenerację skóry po zimie?

Jeśli chodzi o kosmetyki, to koniecznie odstaw ciężkie kremy. Te zwykle stosuje się zimą. W tym momencie Twoja skóra potrzebuje preparatów lekkich, nawilżających i regeneracyjnych.

Koniecznie jest złuszczanie naskórka. Od tego tak naprawdę należy zacząć proces regeneracji. Czy zdecydujesz się na gotowy preparat kupiony w sklepie, czy zrobisz sobie peeling w domu – Twój wybór. Ważne, żeby o tę sprawę zadbać.

Kolejną kwestią są maseczki regeneracyjne. W tym wypadku znowu możesz kupić gotowy produkt, lub przygotować takowy w domu. Jeśli wybierasz tę drugą opcję, to masz wiele możliwości. Taką maseczkę regeneracyjną można przygotować chociażby z…ziemniaka. Najpierw zetrzyj to warzywo na tarce. Następnie nałóż to na skórę. Po 15 minutach zmyj letnią wodą.

Jeśli masz wrażliwą skórę mam inną propozycję. Potrzebujesz marchewki i oliwy. Tej drugiej dosłownie kilka kropel. Marchewkę należy zetrzeć na tarce. Dodać oliwę. Tak uzyskaną papkę nałóż na skórę. Po 15 minutach zmyć dokładnie wodą.

Koniec zimy to najlepszy czas na pozbycie się trądziku

Przyroda budzi się do życia i warto swoją skórę uwolnić od tego problemu. W tym wypadku nie ma co za bardzo eksperymentować. Najlepiej postawić na sprawdzony i skuteczny preparat. Koniecznie oparty o naturalne składniki. Bezpieczeństwo ponad wszystko. Takim rozwiązaniem jest preparat Nonance. Niezwykle popularny w USA, a dostępny w Polsce. Poczytajcie o nim. Wciąż trwa promocja na niego:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *