Różne sposoby na krostki

Mowa tutaj między innymi o zmianach trądzikowych. Bo tak naprawdę poniższe metody są polecane na różnego rodzaju wypryski, które mogą się pojawić np. w wyniku nadmiernej liczby toksyn w organizmie. Niektóre z tych sposobów mogą wydać się co najmniej dziwne. Jak jednak przekonują ich zwolennicy, mają być one skuteczne. Większość takich metod jest na szczęście bezpieczna, więc możne je sprawdzić samemu.

czosnek

Kostka lodu

Zaczniemy od niej. Jeśli na Waszej skórze pojawi się krostka, to właśnie w taki sposób możecie próbować sobie z nią poradzić. Kostkę lodu obwijacie np. chusteczką (tylko czystą;)). Przy krostce trzymamy do 4 minut. Ten okład należy powtarzać kilka razy dziennie. Na pewno lód można wykorzystać przy opuchliznach. I to zaraz po urazie.

Czosnek

Z tą akurat metoda bym uważał. Owszem czosnek wykazuje między innymi działanie niszczące bakterie. Przypisuje się mu właściwości dezynfekujące. Dlaczego lepiej uważać z czosnkiem? Można się spotkać z koncepcją przyłożenia ząbka, uprzednio rozgniecionego w miejsce gdzie pojawiły się zmiany trądzikowe. Raczej nie polecam. Lepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie toniku w którym czosnek gra pierwszoplanową rolę. Wystarczą 2 zabki. Najlepiej przecisnąć je przez praskę. To co otrzymacie dodajecie do zwykłej, przegotowanej wody. Można też ten czosnek wrzucić do jakiegoś kupnego toniku. Co istotne lepiej aby nie posiadał on alkoholu. To tylko jeden przykład wykorzystania czosnku.

chleb

Chleb pszenny

To ciekawa metoda. Nie wiem czy kojarzycie, ale nasi przodkowie wykorzystywali go do leczenia ran. Potrzeba było do tego spleśniałego chleba i pajęczyny z którą go zagniatano. Wrócmy jednak do naszych czasów. Chleb pszenny ma pomagać przy różnego rodzaju wypryskach skórnych. Wystarczy go zawinąć w gazę, a potem namoczyć w ciepłej wodzie. Taki „specyfik” przykładamy do skóry.

Maseczka z natki

To kolejny sposób z którym pewnie się spotkacie. Potrzebujecie również np. twarogu albo jogurtu. Siekacie natkę i dodajecie do któregoś z wymienionych składników. W podobny sposób wykorzystuje się też liście kapusty. Taką maseczkę nakłada się na około 20 minut. Tyle w zasadzie powinno wystarczy. Potem należy ją dokładnie zmyć z twarzy.

Sok z cytryny

To jeden z bardziej znanych naturalnych sposobów na ten problem. Dlaczego akurat sok z cytryny? Otóż zawarte w nim składniki doskonale wpływają na stan skóry. Dzięki cytrynie można próbować pozbyć się brzydkich blizn potrądzikowych. Jeśli chcemy pozbyć się pryszcze, które się właśnie pojawiły, to należy świeży sok z cytryny aplikować bezpośrednio na nie. Najlepiej nie robić tego palcami, tylko wykorzystać np. patyczki higieniczne. Tak przy okazji jeszcze dodam, że sok z cytryny jest polecanym sposobem na przebarwienia na skórze. Wystarczy wcierać go w tej miejsca. Jeśli w ogóle potrzebujecie rozjaśnienia cery, to też warto wybrać tę metodę. A Wy jakie domowe sposoby stosujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *