Rumianek rozwiązaniem na trądzik?

Przeglądając sieć w poszukiwaniu nowinek na temat walki z pryszczami natknąłem się na tekst w stylu „najdziwniejsze metody na trądzik”. Z ciekawości kliknąłem, zastanawiając się jednocześnie, co to za sposoby. Jednym z nich był rumianek. W moim prywatnym odczuciu wcale nie jest to jakiś dziwny i niespotykany sposób.

rumianek

Za co rumianek kochały nasze babcie?

Za właściwości – to oczywiste. Umiejętności, które tak naprawdę wciąż są przecież wykorzystywane. Rumianek to roślina pospolita w naszym kraju. Spotkamy ją w przydrożnych rowach, na łąkach, ale i miejskich trawnikach. To między innymi dlatego, że jego wymaganie glebowe są minimalne. Co ciekawe w rolnictwie rumianek jest traktowany jako chwast.

Roślina ta nie imponuje wysokością, chociaż zdarzają się egzemplarze mierzące 60 centymetrów. Nie o takie jednak przymioty chodzi, a o to co rumianek kryje w sobie. A tutaj jest ciekawie. Przede wszystkim zawiera w sobie flawonoidy. To bardzo ciekawe związki chemiczne. Rumianek to też pewna ilość soli mineralnych i cholina. Ta ostatnia bywa stosowana jako naturalny lek na ból gardła. Pewnie nieraz się z nią spotkaliście.

Jeśli chodzi o właściwości rumianku, to zwykle na pierwszym miejscu wymienia się kwestie związane z układem pokarmowym. Koszyczki tej rośliny (to one są właśnie surowcem zielarskim) wykorzystuje się między innymi na problemy jelitowe. Napar z rumianku może być również pomocny w przypadku stanów zapalnych spojówek. A tak zupełnie z innej beczki, to rumianek jest stosowany do rozjaśniania włosów. Zdania na temat tej umiejętności są powiedzmy „mocno podzielone”.

Jak rumianek działa na skórę?

Bardzo dobrze:) Stosowany jest między innymi jako naturalne rozwiązanie na rany. Ułatwia ich gojenie. Radzi sobie też z owrzodzenia. Rumianek z powodzeniem pomoże przy różnego rodzaju podrażnieniach skóry. Czy da radę z trądzikiem?

Posiada właściwości przeciwbakteryjne. To pierwsza wskazówka. Bakterie przy trądziku, zwłaszcza pozostawione same sobie, mogą zrobić sporo złego. Po drugie rumianek wykazuje działanie przeciwzapalne. Ono również ma sporo do powiedzenia w walce z trądzikiem. Dzięki niemu możecie ograniczyć różnego rodzaju zmian skórnych.

Myślę, że warte podkreślenia jest też działanie kojące. Rumianek ma bardzo pozytywny wpływ na ogólny stan skóry. Zwłaszcza zimą, kiedy ta ostatnia jest zwykle przesuszona, może to być pomocne. Oczywiście właściwość ta będzie pomocna w pewnym stopniu i przy trądziku.

Gdzie szukać rumianku?

Jeśli chcecie iść drogą na skróty, ale też zdecydować się na sposób, który wykorzystuje kilka składników do walki z trądzikiem, to rozwiązaniem może być Trioxil. Zawiera on dodatkowo wyciąg z arniki (tej rośliny szukać trzeba by w górach), który to ma wpływ na jeszcze jeden ważny aspekt przy trądziku. Regulacja wydzielania sebum. Bez tego dość trudno będzie sobie poradzić z trądzikiem. Preparat ten dostępny jest pod postacią żelu do mycia twarzy. Oprócz zwalczania pryszczy, odżywia też skórę.

Trioxil możecie nabyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *