Składniki ważne dla skóry – witamina C

Wszyscy ją znamy. To bez wątpienia jedna z częściej suplementowanych przez nas witamin. W zasadzie poleca się ją na wszystko. Pytanie brzmi czy przy Twoim trądziku składnik ten może być pomocny?

Czym jest witamina C?

To kwas askorbinowy. Organiczny związek chemiczny. Traktowany jest jako witamina. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Dodam jeszcze, że w normalnych warunkach jest białym, krystalicznym proszkiem. Co jeszcze jest istotne z takich podstawowych informacji? Otóż witamina C jest silnym przeciwutleniaczem. Zapamiętaj to, bo to bardzo ważne. Witamina C – kończąc opisywanie podstawowych informacji – występuje w wielu organizmach roślinnych, a także zwierzęcych.

Jak działa witamina C?

Skupmy się teraz na roli jaką ma ten składnik w Twoim (oczywiście również i moim;) ) organizmie. Po pierwsze wpływa na stan układu odpornościowego. Im mniej tego składnika, tym większe prawdopodobieństwo tego, że dopadnie Cie infekcja wirusowa.

Cytrusy - jedno z (wcale nie najlepszych) źródeł witaminy C
     Cytrusy – jedno z (wcale nie najlepszych) źródeł witaminy C

Skutki niedoboru tej witaminy mogą być dużo bardziej poważne. Jednym z nich jest szkorbut. Na tę chorobę zapadali marynarze pozbawieni przez dłuższy czas dostępu do tego składnika. Dzisiaj raczej Ci to nie grozi. Problemem mogą być za to np. samoistne krwawienia. Dochodzi do uszkodzeń naczyń krwionośnych. Osłabienie apetytu, ale też problemy z bolesnością stawów. A jakby tego było mało, to niedobór tego składnika wiąże się z… depresją.

Witamina C a trądzik

Po pierwsze kwas askorbinowy odtruwa skórę. Jest to związane z detoksykacją. To zapewnia skórze między innymi lepszy, młodszy wygląd. Witamina C – jak pamiętasz – jest silnym przeciwutleniaczem. To oznacza, że zwalcza nadmierną aktywność wolnych rodników. Ta powoduje między innymi szybsze starzenie się skóry.

Kwas askorbinowy to zwiększona produkcja kolagenu. To budulec skóry. Dzięki kolagenowi ta ostatnia szybciej się goi. I to właśnie najbardziej istotna informacja przy trądziku. Witamina C powoduje, że stany zapalne na skórze szybciej znikają. Ten składnik ma wpływ też na to, że nie pojawiają się szpecące blizny po trądziku.

Jeśli się ich boisz, koniecznie postaw na rozwiązanie, które między innymi wykorzystuje witaminę C. To preparat Nonacne. Skuteczny i naturalny sposób na trądzik. Jest w nim oczywiście witamina C, ale ma on w sobie i inne składniki. To między innymi czerwona koniczyna. Roślina wykazująca niezwykłą skuteczność w walce z trądzikiem. Preparat Nonacne to odpowiednio dobrane stężenie ekstraktu z niej. Tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty w walce z pryszczami.

Kup Nonance od producenta 20% taniej!

3 myśli na temat “Składniki ważne dla skóry – witamina C

 • 20 lipca 2016 o 10:43
  Permalink

  A czy ten preparat jest w pełni bezpieczny? Naczytałam się o skutkach ubocznych np stosowania pochodnych witaminy A i trochę się obawiam. Wiem, że tutaj tego składnik nie jest wykorzystywany. Wolę sie jednak upewnić jak jest z bezpieczeństwem.

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2016 o 11:03
  Permalink

  Stosowałam go, kiedy mierzyłam się z trądzikiem. Też na początku się obawiałam, ale zupełnie niepotrzebnie. Nie dość, że pomógł to nie odczułam żadnych skutków negatywnych. Też właśnie czytałam o tej pochodnej i tak się przeraziłam, że szukałam innego, bezpiecznego rozwiązania. Także nie przejmuj się i podejmij decyzję:)

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2016 o 09:16
  Permalink

  Też ze swojej strony polecam. Długo szukałam jakiegoś sposobu na mój trądzik. Męczyłam się ponad rok. Do Nonacne namówiła mnie koleżanka, której pomógł. 3 miesiące kuracji (już w sumie po 3 tygodniach pojawiły się efekty:) ) i problem z głowy. Nie podejrzewałam, że to będzie takie proste:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *