Skuteczna detoksykacja pomoże przy trądziku?

W ostatnim tekście pisałem o tym, jak szkodliwe substancje mogą wpływać organizm (w tym również o zmiany skórne). Postanowiłem pójść za ciosem i tak jak obiecałem (tylko szybciej niż zakładałem) napiszę dzisiaj parę słów o tym jak pozbyć się toksyn. Może to pomóc między innymi przy trądziku.

Jak oczyścić organizm?

Metod na ten proces jest wiele. Część z nich się powtarza. Na pewno konieczne są na pewien czas zmiany w diecie. Jednym ze sposobów, który ma pomóc pozbyć się toksyn z organizmu, jest picie codziennie rano – na czczo – szklanki ciepłej wody z dodatkiem cytryny. Istnieją też pewne produkty, którym przypisuje się oczyszczanie. Część z nich może być sporym zaskoczeniem z naszej perspektywy. I właśnie od takiego produktu zaczniemy. Burak, bo o nim mowa, nie kojarzy się nam z jakimś zdrowotnymi właściwościami. Ot zwykłe warzywo z którego przygotowuje się barszcz. Ma ono jednak sporo do powiedzenia. My jednak skupimy się tylko na oczyszczaniu. Najlepiej przygotować sok z buraków.

Kolejnym produktem, który pomoże nam pozbyć się toksyn, jest zielona herbata. Warto ją popijać w miarę regularnie. Tak przy okazji wspomaga przemianę materii. Lubicie jabłka? Jeśli tak, to również możecie je wykorzystać przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jabłka zawierają pektyny, które między innymi wspomagają pozbywanie się szkodliwych substancji. Przy okazji pomoże też układowi pokarmowemu. Pektyny można też znaleźć np. w słoneczniku. Warto pić sporo niegazowanej wody mineralnej.

Detoksykacja organizmu oznacza spore wyrzeczenia. Przede wszystkim na pewien czas trzeba zrezygnować z tłustych potraw. Z diety wylatują również wszelkiego rodzaju produkty przygotowywane w pięć minut. Zwróćcie też uwagę na konserwy i tanie wędliny. Detoksykacja organizmu, aby była pełna, musi być związana, jeśli oczywiście istnieje taka potrzeba, z odstawieniem alkoholu i papierosów.

Gdzie w tym wszystkim jest trądzik?

Jak już kilkakrotnie wspomniałem, detoksykacja organizmu może dać efekt w postaci mniejszej ilości zmian skórnych. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy jesteście już dawno po okresie dojrzewania. Toksyny mogą mieć przecież wpływ na taki trądzik. Detoksykacja organizmu to jedno, ale warto oczywiście w tym czasie walczyć z nim. Metod jest oczywiście sporo. Na pewno pomocne mogą okazać się domowe sposoby. W tym wypadku mowa między innymi o oczyszczaniu skóry przy pomocy peelingów. Pomocne będą domowe maseczki. Wykorzystać w nich można wiele produktów, które znajdziemy w lodówce, czy domowej spiżarni.

Kolejnym, pomocnym rozwiązaniem mogą być preparaty na trądzik. Część z nich działa od wewnątrz wykorzystując z właściwości naturalnych składników (np. Nonacne). Mamy też możliwość skorzystania z produktów do użytku zewnętrznego. Mowa tutaj między innymi o rożnego rodzaju kremach na trądzik. To w zasadzie też temat na odrębny tekst i pewnie w niedługim czasie coś „popełnię”o nim. Na zakończenie dodam jeszcze, że warto z trądzikiem jednak walczyć. Konsekwencje pozostawienia problemu samemu sobie, mogą być poważne.

Nonacne można kupić tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *