Skuteczne sposoby na suchą skórę

Swędzi i piecze? Teraz i zimą to bardzo częsty problem. Coś niestety o tym wiem. Dlatego postanowiłem zebrać kilka sposobów na ten problem. Mam nadzieję, że będą dla Ciebie pomocne.

Olejek jaśminowy

O nim jedynie czytałem, ale jeszcze nie stosowałem. Olejek jaśminowy ma co najmniej kilka właściwości. To olejek, który odpręża, ale przy okazji jest też afrodyzjakiem. Jeśli chodzi o wpływ na urodę to ma on przede wszystkim łagodzić podrażnienia. Wzmacnia też skórę. Dodaje się go do kąpieli. Ponoć wystarczy kilka kropel. Nadaje się do skóry suchej i zniszczonej.

Owsianka

Stosuje się ją jako naturalny peeling, ale nie w tej sytuacji. Potrzebujesz owsianki i np. czystej ścierki. A jeszcze lepiej rajstopy lub nylonowej skarpety. Kilka łyżek owsianki wsypujesz do nich. Potem wrzuć taki „pakunek” do kąpieli. Przy okazji rada, jeśli masz problem z suchą skórą, niech to nie będzie zbyt gorąca woda. Co jakiś warto wydobyć nieco „składników” owsianki przez wyciśnięcie.

Mleczko kokosowe

Polecany generalnie na całą skórę, ale w moim przypadku sprawdziło się najlepiej na łokciach i kolanach. Mleczko to jest też polecane jako sposób pielęgnacji włosów. Skupmy się jednak na skórze. Jeśli faktycznie jest ona sucha na łokciach i kolanach wystarczy posmarować mleczkiem. Zostawić na noc. Powtarzać do skutku.

aloes

Aloes

To bez wątpienia jeden z bardziej znanych sposobów na problemy z suchą skórą. Tak przy okazji dodam, że polecany jest też przy trądziku. Aloes przede wszystkim nawilża. Dodatkowo tworzy też swoistego rodzaju warstwę ochronną. Dzięki temu zmniejszasz negatywny wpływ czynników zewnętrznych na skórę.

Mleko

Tego sposobu też nie sprawdzałem, ale znajoma stosowała i polecała. Mleko doskonale nadaje się do mycia skóry wrażliwej. Szczególnie gdy jest ona podrażniona. Mleko można dodać do kąpieli. Oczywiście nie chodzi o to, żeby w całej wannie było tylko ono. Wystarczy litr do dwóch mleka. Powtarzać do skutku:).

Woda

Najprostsza i najtańsza rada. Zwróć uwagę ile przyjmujesz jej w ciągu dnia. Mam tutaj na myśli zarówno tę dostarczaną z produktów spożywczych jak i pitą. Warto, żeby było jej około 1,5 litra w ciągu dnia. Twoja skóra potrzebuje nawilżenia również od wewnątrz Tak na koniec jeszcze dodam, zwróć uwagę na powietrze w mieszkaniu. A dokładnie na jego nawilżenie. Im bardziej suche powietrze, tym gorzej dla Twojej skóry.

One thought on “Skuteczne sposoby na suchą skórę

  • Avatar
    28 grudnia 2016 at 15:41
    Permalink

    ja używam codziennie żelu aloesowego (taki np ze skin79 bo ma aż 99% aloesu) świetnie nawilża cerę no i łagodzi moją cerę trądzikową 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *