Skutecznie od zewnątrz

Co ukryłem pod tym nieco enigmatycznym tytułem? Już spieszę z tłumaczeniem. Postanowiłem się pochylić nad pewnymi produktami, które będą pomocne w pielęgnacji skóry i walce z trądzikiem. Ta ostatnia powinna być oczywiście wielotorowa. Zapraszam do czytania.

sok z cytryny

Produktów, które można wykorzystać jako domowy kosmetyk, czy lek na trądzik jest sporo. Różnią się oczywiście działaniem. Wiele z nich bywa wykorzystywanych w profesjonalnych kosmetykach. Postanowiłem dzisiaj skupić się na tych uznawanych za skuteczne. Z drugiej strony tak sobie myślę, że trzeba będzie zrobić ranking najgorszych sposobów na trądzik:). Nie przedłużając, przechodzimy do sedna.

Ocet jabłkowy

O tym produkcie można powiedzieć, że ma on teraz swoje pięć minut. Po pierwsze jest polecany jako sposób na odchudzanie. To nas tutaj nieco mniej interesuje. Podobnie jak to, że ocet jabłkowy wspomaga pielęgnację włosów. Dlaczego może być pomocny w walce z trądzikiem „od zewnątrz”? Odpowiedź jest prosta. Ocet jabłkowy zmniejsza wydzielanie sebum. Można go stosować jako naturalny peeling. Nie za często, bo nie jest to wskazane przy trądziku.

Woda różana

Słyszeliście o niej? To uboczny produkt, który powstaje przy tworzeniu olejku różanego. W jaki sposób pomaga woda? Posiada ona właściwości tonizujące. Woda różana odżywia również skórę. Jest polecana osobom mającym problemy z cerą wrażliwą. Stosowana zewnętrznie, do przemywania twarzy, może zmniejszać zmiany trądzikowe.

jaja

Białko jajek

Jeśli jeszcze nie próbowaliście, to może czas najwyższy? Z białek jajek (żółtka stosujcie jedynie na włosy) możecie przygotować prostą maseczkę na skórę. W jaki sposób możecie ją zrobić? Najpierw oddzielcie białko od żółtka. Następnie to pierwsze ubijcie na sztywną pianę. Maseczka gotowa. Teraz należy ją nałożyć na skórę. Pierwsze efekty poczujecie po chwili. Skóra zacznie być coraz bardziej napięta. Maseczkę należy trzymać około 20 minut.

Olejek z drzewa herbacianego

Bardzo często jest on polecany jako sposób na trądzik. Zacznę jednak od ostrzeżenia. Uważałbym z nakładaniem tego olejku tak po prostu na twarz. Może mieć działanie drażniące. Lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie roztworu lub wybór preparatu w którym jest odpowiednie stężenie tego składnika. Takim produktem jest Trioxil. Olejek z drzewa herbacianego ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Każde z wymienionych jest bardzo ważne przy trądziku.

Cytryna

Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o sok z tego cytrusa. Jest on polecanym, naturalnym sposobem na przebarwienia skóry. W tym wypadku, jeśli chodzi o trądzik, to skuteczność jest dyskusyjna. Spotkałem się z różnymi opiniami na temat soku z cytryny. Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować. Wystarczy sokiem z cytryny nałożonym na wacik przemywać skórę, zajętą przez zmiany trądzikowe. A na koniec do Was. Czy Wy macie jakieś skuteczne i sprawdzone sposoby? A może o takich słyszeliście lub czytaliście.

Trioxil można nabyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *