Skutecznie w przebarwienia po trądziku

Są one dość mało estetyczne. Mogą – chociaż nie muszą – wpłynąć na samoocenę. Dlatego warto coś z nimi zrobić. Oczywiście najlepsze będą skuteczne rozwiązanie. I o tym właśnie dzisiaj mam zamiar napisać.

przebarwienie-cytryna

Skąd się biorą przebarwienia?

Oczywiście najpierw trzeba poznać przyczynę. Jeśli już macie z nimi problem, to wiele Wam to pewnie nie pomoże, ale ostrzeżemy innych. Najczęściej wymienianą przyczyną pojawienia się przebarwień są… pryszcze. Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o ich niewłaściwie „potraktowanie”. Skończyć się to może przebarwieniem, albo co gorsza blizną. To jednak niejedyna przyczyna. Dużo większym problemem jest działanie promieni słonecznych. Jeśli wystawiacie skórę w momencie gdy walczycie z trądzikiem, właśnie na słońce, to może się to skończyć przebarwieniami . Co prawda mówi się o tym, że to pomaga. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Na dłuższą metę bardziej to skórze zaszkodzi. Trądzik wręcz może się nasilić. Dodatkowo będzie zmagać się ze wspomnianymi przebarwieniami.

Jak sobie z nimi poradzić?

Po pierwsze domowe sposoby. Jest ich kilka i na pewno warto się im przyjrzeć. Nie zaszkodzą. Jedną z takich naturalnych metod jest olej lniany. Należy nim smarować skórę. Dzięki swoim składnikom (głównie witamina E) wspomaga jej regenerację. Przypisuje się mu też poprawę krążenia. Pomagać przy przebarwieniach mają naparu z rumianku. Wystarczy nim smarować skórę twarzy.

Najbardziej jednak znanym sposobem na przebarwienia po trądziku, jest sok z cytryny. Po pierwsze można go stosować z rumiankiem. Do naparu dodajemy odrobinę soku z cytryną. W tym wypadku najlepiej przebarwienia traktować punktowo. Moczyć wacik w naparze i „przytykać” do tych zmian.

Profilaktyka

Skupmy się przez chwilę na osobach dla których nie jest jeszcze za późno:). Profilaktyka czyli po prostu skuteczna walka z trądzikiem. Na pewno warto zwrócić na profesjonalne preparaty, które w tym pomogą. Jest oczywiście wiele. Dobrze jest mieć „przy sobie” coś co pomaga oczyścić cerę, a przy okazji zmniejsza ryzyko wystąpienia zmian skórnych. Takim preparatem jest Hydroviton.CR. Dzięki niemu można pozbyć się toksyn, ale też bakterii i martwego naskórka. W ten sposób ogranicza pojawianie się pryszczy. Może też redukować zaczerwienienia. To akurat dość istotne w kontekście dzisiejszego tematu.

Oczyszczanie skóry to oczywiście niejedyny kierunek, jaki należy wybrać. Wiele zależy na pewno od stopnia nasilenia trądziku. Ostatnio zresztą o tym pisałem. Istnieje wiele metod, gotowych rozwiązań i profesjonalnych produktów i zabiegów, które mogą być pomocne. Musicie tylko wiedzieć jak problem trądziku wygląda w Waszym przypadku.

Na pewno nie powinniście robić jednej rzeczy. Ignorować problemu. Po pierwsze o ile teraz nie będzie to może miało większego znaczenia i nie odbije się to na skórze, to musicie liczyć się z tym, że kiedyś to nastąpi. Po drugie z perspektywy higieny i zdrowia lepiej coś z tym robić. Zdrowia oczywiście skóry.

Wspomniany preparat oczyszczający Hydroviton.Cr można nabyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *