Słońce – czy zwalcza trądzik?

W sumie to byłoby całkiem fajnie prawda? Wystawiamy skórę na działanie słońca i… gotowe. Trądzik znika. Problem z głowy. Tylko czy faktycznie tak to działa?

Pytanie zawarte w tytule na pierwszy rzut oka może się wydawać dziwne. Z jednej strony wiadomo, że promienie słoneczne są nam potrzebne. Chociażby do syntetyzowania witaminy D. Tego składnika zwykle najczęściej brakuje nam w okolicach końcówki zimy. Jego niedobór to dość poważny problem dla organizmu. Dość napisać, że wiąże się go z depresją i gorszym stanem układu kostnego. Z drugiej strony: promienie słoneczne pomogą na pryszcze? Niemożliwe. Przejdźmy więc do tego co nas najbardziej interesuje, czyli…

Czy słońce zwalcza trądzik?

Jeśli szukacie pomocy w walce z pryszczami, to właśnie w okolicach lata, spotykacie się z wysypem informacji jakoby opalanie zwalczało ten problem. Wiele osób z entuzjazmem pisze, że dzięki wylegiwaniu się na plaży pozbyło się wszystkich pryszczy.

I mają rację. To znaczy częściowo. Chociaż w sumie to jej nie mają:). Ale po kolei. Owszem, kiedy wystawicie cerę trądzikową na działanie promieni słonecznych, to wyraźnie zmniejszy się liczba pryszczy. Do tego skórę pokryje piękna opalenizna. Tylko, że to efekt powierzchowny a do tego krótkotrwały.

Bo pod opalenizną dzieją się dla – Twojej cery trądzikowej – straszne rzeczy. Wystawiając skórę na działanie słońca powodujesz wysuszanie skóry. To w pewnym stopniu powoduje, że pryszcze znikają. Zmniejsza się wydzielanie sebum. Dojdzie do zwężenia ujść gruczołów łojowych. Po początkowym sukcesie przyjdzie poważny problem.

Bo po pewnym czasie pryszcze wrócą. I to ze zdwojoną siłą. Do tego doszło do rozregulowania wydzielania sebum. Możecie być prawie pewni, że po wakacyjnych miesiącach, skóra stanie się tłusta. I to też będzie mieć przełożenie na większą liczbę pryszczy. Po wakacjach wrócicie może i zrelaksowani i z ogromnym nasileniem trądziku. Będzie wtedy z nim trzeba walczyć.

Można jednak zrobić to już teraz!

Cieszyć się wakacyjnym słońcem, wolnym, zabawą, a jednocześnie walczyć z trądzikiem. I jedyne o czym trzeba pamiętać, to 2 kapsułki dziennie. Tyle potrzeba:). Rozwiązaniem, które zwalczy trądzik i pozwoli się cieszyć się letnim wyjazdem jest Nonacne. Naturalny skład uderzający w przyczynę i zapobiegający nasileniu się trądziku po wakacjach. Warto się z nim zapoznać, najlepiej na stronie producenta: Nonacne.pl 🙂

One thought on “Słońce – czy zwalcza trądzik?

  • 12 lipca 2017 o 08:18
    Permalink

    Oj, wiem coś o tym niestety. W zeszłym roku się tak „załatwiłam”. Jak wróciłam po wakacjach, to moja skóra była zmasakrowana. Uratowałam ją na szczęście, a na trądzik Nonacne właśnie:) Przeszło jak ręką odjął, a trądzik miałam spory.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *