Spirulina – czy pomaga na trądzik?

Zrobiła się ona ostatnio niezwykle modna. Przypisuje się jej niemal cudowne właściwości. Pytanie brzmi czy może być ona pomocna na trądzik i w jaki sposób można ją wykorzystać?

Czym jest spirulina?

To nic innego jak alga w kolorze zielono – niebieskim. Jej cechą jest to, że ma kształt spirali. Według obecnie posiadanej wiedzy jest to roślina o największych wartościach odżywczych. Przynajmniej z tych znanych człowiekowi.

Faktem jest, że to co ma w sobie, budzi podziw. Skupię się jedynie na paru przykładach. Spirulina to między innymi bardzo łatwo przyswajane przez człowieka proteiny. Ma też w sobie bardzo dużo pierwiastków. To chociażby wapń, potas i cynk. A to tylko przykłady. Spirulina to również całkiem dużo witamin. W tym wypadku warto wspomnieć o grupie B (m.in. B1). To także witamina A i E.

W jaki sposób działa?

Przede wszystkim można ją jeść. Spełnia rolę suplementu diety. Przyda się szczególnie osobom narażonym na awitaminozę. Dotyczy to na przykład nadużywających alkoholu. Spirulina pomoże Ci wzmocnić odporność. Na jesień i zimę jak znalazł. Można przy jej pomocy przeprowadzić odtruwanie organizmu.

Jak spirulina działa na skórę?

Możesz z niej przygotować jako maseczkę. Wystarczy kupić ją w postaci sproszkowanej i wymieszać z wodą. Dzięki obecności cynku, czy witaminy A będzie bardzo pomocna. W zasadzie przydatna jest do każdego rodzaju cery, również trądzikowej. Jak przygotować maseczkę? Wystarczy łyżeczkę spiruliny wymieszać z przegotowaną wodą. Dolewaj jej tyle, aby uzyskać konsystencję papki. Zamiast wody można też użyć jogurtu. Jedna dość istotna sprawa. Uważaj kiedy będziesz ją robić, bo spirulina bardzo brudzi. Nie trzymaj maseczki zbyt długo. Wystarczy kilka minut, a potem dokładnie ją zmyj. Bez wątpienia sporym plusem spiruliny jest to, że to tanie rozwiązanie. Kilka złotych za opakowanie.

Czy pomaga na trądzik?

Na pewno pomoże Ci pozbyć się wolnych rodników. W pewnym stopniu likwiduje też bakterie znajdujące się na skórze. Wpływa ona też na tempo usuwania martwych komórek naskórka. To kolejny plus w temacie walki z trądzikiem. Pobudza też produkcję nowych. To poprawia ogólny wygląd skóry. To z kolei zmniejsza szanse na pojawienie się szpecących blizn po trądziku.

Jedna, bardzo ważna uwaga. Spirulina nie rozwiąże problemu trądziku. Pomaga Ci jedynie pozbyć się objawów tego problemu, czyli pryszczy. To oczywiście ważna umiejętność, ale musisz walczyć z przyczynami trądziku. Najlepiej przy pomocy skutecznego i bezpiecznego preparatu Nonacne. Odpowiednio dobrany, naturalny skład uderza bezpośrednio w przyczyny trądziku.

PREPARAT NONACNE 20% TANIEJ TYLKO TERAZ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *