Spirulina – poznaj jej ogromne właściwości

To jeden z popularniejszych obecnie sposobów na wszystko:). I faktem jest, że spirulina ma naprawdę sporo ciekawych właściwości. Również związanych z trądzikiem. I między innymi dlatego jest bohaterem dzisiejszego wpisu.

Słowem wstępu jakby ktoś nie wiedział. „Spirulina” to nazwa handlowa sinic. Nas interesują tutaj dwie sprawy. Mnóstwo białka i witamin. I między innymi dzięki nim spirulina ma tak dużo właściwości. Wykorzystuje się ją w kosmetykach, suplementach i… jako pokarm dla rybek:). Skupmy się na jej właściwościach.

Detoksykacja organizmu

To jedna z częściej wymienianych właściwości. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, to powinna Cie ona zainteresować. Sprawnie przeprowadzona detoksykacja (najlepiej przy pomocy sprawdzonych i skutecznych preparatów, taki jak Spirulin Plus – sprawdź sobie na stronie producenta:) ) to lepiej funkcjonujący organizm. To po pierwsze. Po drugie skóra w lepszym stanie. I to bardzo ważna informacja. Mniejsza liczba toksyn, to dużo mniej zmian skórnych, w tym i pryszczy.

Obniża poziom cholesterolu

To równie często wymieniana umiejętność. Regularne przyjmowanie spiruliny daje szanse na obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu (tak w zasadzie to chodzi o frakcje lipidowe, ale postanowiłem to uprościć). To z kolei będzie miało przełożenie na funkcjonowanie organizmu. Przede wszystkim jednak daje szansę na uniknięcie zmian miażdżycowych. Młodsze osoby raczej o tym nie myślą:). Im jednak starsi jesteśmy (a nasza dieta nie jest zbyt zdrowa), tym bardziej powinniśmy się przed tym zabezpieczyć.

Wspomaga zrzucanie kilogramów

To z kolei pewnego rodzaju skutek uboczny stosowania spiruliny:). Z racji tego, że jest ona bogata w białko może pomóc pozbyć się tkanki tłuszczowej, paru zbędnych kilogramów. Przyspiesza ona w ogóle ten proces. To dobry pomysł dla niecierpliwych lub osób, które muszą szybko schudnąć.

Świetne źródło witamin i pierwiastków

Dzięki spirulinie będziemy mogli uzupełnić ich ilość w organizmie. Znajdziemy w niej między innymi witaminy z grupy B (bardzo ważne dla układu nerwowego). Jeśli chodzi o pierwiastki to warto wymienić żelazo, mangan i miedź. Ten ostatni jest ważny między innymi dla włosów. O spirulinie mówi się też w kontekście potasu. Pierwiastka niezbędnego dla naszego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *