Sprawdzone pomysły na pryszcze

Każdy o nich słyszał. Mają być skuteczne, ale zwykle okazuje, że akurat w Waszym przypadku nie działają. Postanowiłem więc zebrać w jednym miejscu pomysły, które na pewno przyczynią się do zmniejszenia natężenia trądziku.

Pielęgnacja skóry

Bez tego ani rusz. Oczywiście musi być ona odpowiednia. Tylko co to znaczy? To bardzo dobre pytanie. Przede wszystkim to kwestia indywidualna. Musicie dość dokładnie obserwować jak zachowuje się Wasza skóra i trądzik w przypadku stosowania konkretnych preparatów do mycia itd. Na pewno jednak warto, żebyście poznali parę „luźnych” pomysłów, które pomogą zmniejszyć ilość pryszczy.

Przede wszystkim oczyszczajcie twarz. Dwa razy dziennie – to konieczność. Do przemywania skóry lepiej używajcie toniku bezalkoholowego. Szczególnie jeśli macie wrażliwą cerę.

Koniecznie pamiętajcie o peelingu. Wystarczy raz na tydzień. Zresztą, jeśli będzie robić to za często, możecie osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Do peelingu możecie użyć gotowych preparatów lub domowych sposobów.

Dieta

Chociaż bezpośredniego wpływu tego co jecie na trądzik wciąż jeszcze nie udowodniono, to każdy zna kogoś komu jedzenie w taki sposób „szkodzi”. Zwykle lody lub nadmiar cukru. Ja bym jednak chciał rzucić Wam parę pomysłów co warto zrobić z dietą.

Źródło witamin z grupy B
Źródło witamin z grupy B

Na pewno dobrze byłoby włączyć do niej witaminy z grupy B. Nie będzie to takie trudne. Znajdziecie chociażby w kaszy gryczanej i roślinach strączkowych. W jadłospisie powinien się być też obecny cynk. Tutaj już tak prosto nie będzie. Najwięcej mają go owoce morza. Te niekoniecznie są dla wszystkich przyswajalne. Cynk – ale w mniejszych ilościach – to też wątróbka, pestki dyni i kakao.

Jeśli zmagacie się z trądzikiem, to warto do jadłospisu włączyć produkty zawierające witaminę C. W tym wypadku będziecie mieli spore pole do popisu. Wiele jest warzyw i owoców, które ją zawierają.

Postaw na zioła

Mają one wiele właściwości, które okażą się przydatne. I tak chociażby postawcie na bławatka. Chętnie jest wykorzystywany w medycynie ludowej. Macie do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze picie naparu z bławatka. Można go też używać do przemywania skóry. Przypisuje się mu właściwości antybakteryjne.

Możecie też przygotować ziołowe parówki na skórę. W tym wypadku warto zainteresować się olejkami eterycznymi. Oczywiście takimi, które będą pomocne przy trądziku. Mam tutaj na myśli chociażby olejek miętowy, lawendowy i rumiankowy. Przygotowanie takiej ziołowej parówki jest banalne. Do miski wlejcie gorącej wody. Dodajcie parę kropel olejku eterycznego, nachylcie się nad miską. I niech skóra chłonie:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *