Szukam skutecznego sposobu na trądzik

To chyba jedno z częściej wpisywanych zdań na forach i w komentarzach pod artykułami. Szukasz tego jednego skutecznego sposobu, który pozwoli Ci pozbyć się w końcu pryszczy? Zapraszam więc do lektury;).

Spróbuj domowych metod

Nic na tym nie tracisz. W tym sensie, że zwykle są one przygotowywane z tanich produktów. Większość w zasadzie nie posiada żadnych skutków ubocznych. Tak naprawdę najczęściej podawanym przykładem sposobu, który takowe może mieć, jest maseczka z cynamonu. Nierzadko określa się ją mianem „kontrowersyjnej”. Bez większego trudu znajdziesz jej zwolenników, jak i przeciwników.

Ci ostatni przede wszystkim wspominają o pieczeniu i zaczerwienieniu, które cynamon może powodować. Czy będzie tak u Ciebie? O tym musisz przekonać się sam. Albo nie stosować tego sposobu. Zamiast niego możesz wybrać miód, albo cebulę. Zresztą o domowych sposobach pisałem, więc możesz się z nimi zapoznać.

Skuteczny preparat na trądzik

Domowe sposoby pomagają głównie na objawy. Ty chcesz pozbyć się przyczyn trądziku. Warto więc zainwestować w rozwiązanie skuteczne. Takim jest preparat Nonacne. Uderza od wewnątrz, bezpośrednio w przyczyny. To dzięki swojemu składowi. Nonacne to między innymi wyciąg z czerwonej koniczyny. Naturalny składnik pozbawiony skutków ubocznych. Ma za to działanie powstrzymujące wydzielanie sebum. Jedną z przyczyn trądziku.

Kolejną są bakterie. Z tymi z kolei radzi sobie SARSAPARILLA. To ekskrakt z kolcokrzewów. Całkowicie bezpieczny i skuteczny.

Zwróć uwagę na pielęgnację skóry

To również bardzo ważny element walki z trądzikiem. Skóra nie obędzie się bez preparatów myjących (żele, mydła itd.). Chociaż spotkasz się z tym, że sposobem na pryszcze jest… unikanie wody;). Nie polecam jednak stosowania Ci tego sposobu. Nie będzie skuteczny. Tylko sobie i skórze zaszkodzisz. Nie zapomnij o nawilżaniu cery trądzikowej. Musisz wybrać krem, który będzie chronił skórę.

Oddzielną kwestią jest peeling, czyli pozbywanie się martwego naskórka. Wybór rozwiązania (domowy sposób, czy „gotowy” preparat) to może być problem. Wymagać będzie od Ciebie prób. Obserwuj przy tym skórę. Jak się zachowuje? Czy nie jest podrażniona? I jaki to ma wpływ na ilość pryszczy.

Pamiętaj o witaminach

Szczególnie tych mających wpływ na stan skóry. Mam tutaj na myśli witaminy zaliczane do przeciwutleniaczy. Najlepszym przykładem będzie kwas askorbinowy. To nic innego jak witamina C. Ma ona pozytywny wpływ na stan skóry.

Kolejny składnik to witamina E. Bardzo często jest określana jako eliksir młodości. W pewien sposób powstrzymuje starzenie się skóry. Ma też znaczenie jeśli zmagasz się z trądzikiem. Witaminę tę znajdziesz chociażby w olejach roślinnych. Możesz też podgryzać migdały;).

Zamów teraz – promocyjna cena Nonacne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *