Szybkie, domowe sposoby na pryszcza

Rozpoczęliśmy ostatnio walkę z przyczynami trądziku. Będziemy ją oczywiście kontynuować, natomiast dzisiaj skupimy się na prostych sposobach na pryszcze. Zadziałają one „na chwilę”, ale czasem jest nam to potrzebne.

Cebula

To najprostszy i bez wątpienia najtańszy sposób. Co istotne – o czym wspominałem już ostatnio – z domowymi metodami jest tak, że niektóre zadziałają w Twoim przypadku, inne nie. A u Twojej znajomej/znajomego będzie odwrotnie:). Cebula pomaga z dwóch powodów. Po pierwsze ma działanie przeciwbakteryjne. Po drugie cebula zawiera w sobie związki siarki. Te ostatnie mają niebagatelny wpływ na stan skóry. Cebulę wystarczy zetrzeć, a następnie nałożyć na miejsca, gdzie znajdują się pryszcze. Nie rób tego bezpośrednio rękoma.

Pasta do zębów

Tutaj należy się słowo wyjaśnienia. Jest to sposób, którego nie stosowałbym zbyt często. Pasta do zębów przede wszystkim osusza pryszcza. I tak, dzięki temu będzie on dużo mniej widoczny. To pozwala go chociażby ukryć pod makijażem. Jest jednak „ale”. Jeśli zbyt często będziecie stosować pastę do zębów na pryszcze, to możecie zaszkodzić swojej skórze. I warto mieć to na uwadze.

Białka jajek

Przede wszystkim dlatego, że mają działanie ściągające. Jajka generalnie są bardzo przydatne w pielęgnacji urody. Żółtka wykorzystuje się do ratowania włosów. Wracając do białek i ich działania. Dlaczego tak istotne są właściwości ściągające? Mają one wpływ na funkcjonowanie gruczołów łojowych. Cudów białka jajek nie zdziałają, ale na pojedyncze pryszcze pomogą.

Sok z marchewki

To często polecany sposób. Dlaczego ma być on pomocny? Sok z marchewki to przede wszystkim ogromne ilości beta-karotenu. Ten ostatni składnik jest niezwykle ważny dla Twojej skóry. Jeśli chodzi o pryszcze, to przede wszystkim beta-karoten przyspiesza gojenie ran. Sok z marchwi stosuj punktowo. I oczywiście nie smaruj skóry bezpośrednio rękoma.

Aloes

To roślina, która jest polecana wszystkim chcącym zadbać o nawilżenie skóry. Aloes ma działanie przeciwzapalne. I dlatego można go stosować na pryszcze. Przy okazji ma też właściwości oczyszczające. Aloes to sporo witamin (między innymi wspominany wyżej beta-karoten) i niektóre pierwiastki. Żel z tej rośliny bez większego problemu kupisz w aptece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *