Szybkie, domowe sposoby na pryszcze

Przydadzą się akurat na zbliżającego się wielkimi krokami Sylwestra:). Oczywiście nie życzę, żeby pojawiły się Wam pryszcze akurat w ten dzień. Gdyby jednak się taka sytuacja zdarzyła, mam dla Was kilka szybkich rozwiązań na ostatnią chwilę.

Cebula

To jeden z częściej polecanych szybkich, domowych sposobów na pryszcze. Cebula to między innymi związki siarki, mające bardzo dobry wpływ na skórę. Kolejna sprawa to właściwości antybakteryjne. To dzięki nim szybko pozbędziecie się pryszczy. Cebulę można zetrzeć i nałożyć w miejsce się go on pojawił. Tylko nie róbcie tego przy pomocy palców! Tak możecie tylko roznieść problem.

Miód

To kolejny często polecany sposób. Miód również ma działanie bakteriobójcze. Wystarczy nałożyć go na skórę w miejscu gdzie pojawił się pryszcz. Miód wykazuje również działanie przeciwzapalne. Wykorzystuje się go często w domowych maseczkach. Też takich, które mogą być stosowane przy cerze trądzikowej.

Lód

Jeśli zauważyliście problem „za pięć dwunasta”, to będzie najszybszy sposób. Trochę nim oszukujecie, ale ważny jest w tym momencie efekt:). Wystarczy kostkę lodu zawinąć w czystą ściereczkę. Następnie przyłożyć na około 20 sekund w miejsce gdzie wyskoczył niespodziewany i niechciany gość. Proces należy powtórzyć kilka razy. Powinno to zmniejszyć stan zapalny. Przy okazji oczyścić ujście gruczołów łojowych.

Pasta do zębów

To sposób, który sprawdzi się, gdy pryszcza zauważycie rano lub dzień wcześniej. Nakładaci odrobinę pasty (ale nie tej w postaci żelu) i zostawiacie na kilka godzin. Ma ona między innymi działanie wysuszające. Powoduje też zmniejszenie stanów zapalnych. Jedna, ale za to bardzo ważna sprawa. Jeśli macie cerę wrażliwą, to pod żadnym pozorem nie stosujcie pasty do zębów. Więcej będzie z tego szkody niż pożytku.

Cytryna

A dokładniej oczywiście sok. Ma on wiele właściwości, ale my skupimy się na tej dla nas istotnej. To też sposób, który sprawdzi się, gdy problem zauważycie rano, albo dzień wcześniej. Na pryszcze aplikujecie odrobinę soku z cytryny. Tylko pod żadnym pozorem nie bezpośrednio palcami! Zostawcie na kilka godzin. Po tym czasie zmiany powinny być mniejsze, albo po prostu znikną:) Powodzenia!

One thought on “Szybkie, domowe sposoby na pryszcze

  • 5 stycznia 2018 o 14:22
    Permalink

    Mi najbardziej z tych szybkich sposobów pomagała kostka lodu:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *