Te rośliny mogą pomóc

Dzisiaj będzie naturalnie. Zebrałem kilka roślin, które mogą być pomocne w przypadku walki z trądzikiem. Być może nie zaskoczę Was wyborem, bo większość z nich tak naprawdę znaleźć można i w profesjonalnych preparatach. Skoro są działają, to dlaczego ich w taki sposób nie wykorzystać?

alo

Aloes

Na początek roślina, która jeszcze niedawno miała raczej złą opinię. To efekt jej wewnętrznego działania. W pewnych ilościach po prostu przeczyszcza i w ten sposób po dłuższym czasie może być sporym problemem dla naszego organizmu. W przypadku trądziku jednak stosuje się ją w sposób zewnętrzny. Aloes, a dokładniej jego sok ma przede wszystkim działanie łagodzące. Zmniejsza zaczerwienienie skóry, a także przyspiesza gojenie się ran. To przy trądziku będzie bardzo pomocne. Najprościej po prostu przemywać skórę sokiem z aloesu. Pamiętajcie o tym, że to jednak jedynie wspomaganie walki z trądzikiem, a nie główna metoda. Zresztą każda z wymienionych roślin ma tutaj „podobnie”. Pojedynczo są jedynie elementem wspomagającym kurację.

Pokrzywa

To roślina, która „modna” zaczyna być zwykle o tej porze roku. W sieci można znaleźć mnóstwo przepisów na dania z młodych liści pokrzywy i teksty w stylu „Czy wiecie, że można ją jeść??” ;). Tak wiem, a dodatkowo mam świadomość jej właściwości zdrowotnych. Najczęściej mówi się o niej w kontekście włosów, ale i skórze pomoże. Pokrzywa między innymi reguluje wydzielanie sebum. Ten ostatni jest jednym z winowajców nasilania się zmian trądzikowych. Można ją stosować wewnętrznie. Pokrzywa wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. To też dość istotna sprawa w przypadku trądziku. Pamiętajcie tylko o jednej sprawie. Kontrolujcie to. Pokrzywy nie można pić bez przerwy. Dobrze byłoby robić codziennie przez miesiąc (raz na 24 godziny wystarczy), a potem zrobić sobie przerwę. Na przykład 2 tygodnie.

Lawenda

Ta roślina ma przede wszystkim jedną zaletę, istotną z punktu widzenia osób zmagających się z trądzikiem. Skutecznie walczy z bakteriami. Te ostatnie to przecież jedna z głównych przyczyn zmian trądzikowych. Lawenda w pewien sposób „odkaża”. Przy okazji ma ona też właściwości łagodzące. I chociażby dlatego warto się na nią zdecydować. Najprostszym rozwiązaniem jest kupno olejku lawendowego. Dodawać go można (nie dużo oczywiście) do kąpieli lub toniku do mycia twarzy.

Mniszek lekarski

W zasadzie mówimy tutaj o sporej rodzinie roślin. Nas najbardziej interesuje mniszek lekarski. Ma on wiele ciekawych właściwości, które kompletnie nam się nie przydadzą przy trądziku;). Ma oczywiście też takie, które jasno pokazują, że warto się nim zainteresować. Mniszek lekarski stosowany zewnętrznie, działa łagodząco. Druga istotna właściwość to regeneracja. Przydatna jest przede wszystkim przy gojeniu się ran po zmianach trądzikowych. W tym drugim przypadku oczywiście też mówimy o zewnętrznych stosowaniu mniszka.

To tyle na dzisiaj, chociaż oczywiście w żadnym wypadku nie wyczerpuje to listy roślin, które będą pomocne w walce z trądzikiem. Niedługo kolejne:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *