Tego nie rób swojej skórze…

… jeśli zmagasz się z trądzikiem. Błędy w pielęgnacji, to jedna częściej z występujących przyczyn większego natężenia pryszczy. Swojej skórze możesz też zaszkodzić w inny sposób.

Przesuszanie zwiększa ryzyko pryszczy

Od pielęgnacji skóry jednak zaczniemy. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, to za pewne znana Ci jest koncepcja, że trzeba pozbyć się łoju, aby pryszcze zniknęły. Bardzo często staje się to obsesją. Starasz się jak najszybciej pozbyć tłustej skóry. I ja nie przeczę, że warto coś z tym zrobić. Tylko w żadnym wypadku nie możesz doprowadzić do przesuszenia skóry. To tylko pozornie i w pierwszym momencie zmniejszy natężenie zmian trądzikowych. Tylko, że po pewnym czasie dojdzie do zwiększonej produkcji sebum. Efektem będzie więcej pryszczy.

Mocny makijaż

Tego też w żadnym wypadku nie powinnaś robić. Po pierwsze – rzadko kiedy to ładnie wygląda;). Zostawmy jednak kwestie estetyczne, a skupmy się na tym jak to wpływa na Ciebie, gdy zmagasz się z trądzikiem. Zbyt mocny makijaż to zapychanie porów. To powoduje, że sebum traci możliwość „wydostawania się” na zewnątrz. Dochodzi do zapychania ujść gruczołów. To początek procesu powstawania pryszczy. Efektu oglądać nie chcesz:). Twoja skóra – mówiąc obrazowo – przez taki makijaż nie ma czym oddychać. I pamiętaj w żadnym wypadku nie zostawiaj go na noc. Jeśli będziesz robić to często, to zwiększasz ryzyko pryszczy.

Wyciskasz?

Każdemu się to zdarzyło. Czasem robimy to bezwiednie. Wstajesz rano i widzisz, że na czubku nosa pojawił się ogromny pryszcz. Wyciskasz. I nie wydaje Ci się, że jest w tym coś złego. I tak w zasadzie, jeśli zdarzy się to raz na jakiś czas, pewnie krzywdy Ci nie zrobi. Musisz mieć jednak świadomość tego, że na dłuższą metę wyciskanie to wielkie ryzyko szpecących blizn potrądzikowych. To jednak nie wszystko. Taka próba pozbycia się pryszcza powoduje, że w jego miejscu… szybko pojawi się nowy. A i zapamiętaj – jego wyciśniecie nie jest równoznaczne z pozbyciem się trądziku.

Uwaga! Obecnie trwa promocja umożliwiająca zakup Nonacne z 20% rabatem.

Aby go wyeliminować musisz uderzyć w przyczyny problemu. Skutecznie i bezpiecznie. Takim rozwiązaniem jest preparat Nonacne. Oparty wyłącznie o naturalne składniki, dzięki czemu pozbawiony skutków ubocznych. To ekstrakty z roślin, które mają między innymi właściwości przeciwbakteryjne i ograniczające wydzielanie sebum. Dzięki tak dobranemu składowi preparat Nonacne jest najskuteczniejszym obecnie preparatem zwalczającym przyczyny trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *