To musisz wiedzieć o trądziku (jeśli chcesz się go pozbyć)!

Bo informacje to siła:). Im więcej będzie wiedzieć na temat trądziku, tym łatwiej z nim wygracie. Ta wiedza dotyczy między innymi przyczyn tej dolegliwości, a również tego co może ją zaostrzać.

Bakterie – jedna z przyczyn trądziku

Bytują one sobie na naszej skórze zwykle nie robiąc jej, a nim żadnej krzywdy. Mogą jednak stać się jedną z przyczyn trądziku. Ale nie same. Problemem jest nadmierna ilość wydzielanego sebum (czyli łoju). To zwłaszcza w okresie dojrzewania częsta przypadłość. To efekt burzy hormonów. W momencie, gdy dochodzi do nadmiernego przetłuszczania skóry, działania bakterii, martwego naskórka i brudu zapychającego dodatkowo pory, pojawią się pryszcze.

Trądzik – problem nie tylko nastolatków

I to już od pewnego czasu. Jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu cierpieliśmy na niego w okresie dojrzewania. Obecnie coraz więcej osób w okolicy trzydziestego roku życia zmaga się z trądzikiem. Może on u osób dorosłych przyjmować różną postać. I tak jak koniecznie trzeba pozbyć się tej dolegliwości w okresie dojrzewania, tak i gdy pojawi się w okolicach trzydziestki nie wolno jej bagatelizować. Tym bardziej, że trudniej będzie nam potem walczyć z efektami.

SPRAWDŹ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK W KAŻDYM WIEKU!

Dieta cud na trądzik?

Nie istnieje coś takiego:). Zresztą ciekawą sprawą jest również temat produktów, które mają wywoływać trądzik. Zwykle w tym kontekście wymienia się czekoladę czy produkty mleczne. Bo u niektórych mogą one prowadzić do zaostrzenia problemu, a u innych – w ogóle. Istnieje grupa pierwiastków i witamin, które mogą być elementem walki z trądzikiem. Przede wszystkim dlatego, że mają pozytywny wpływ na stan skóry. O pierwiastkach pisałem jakiś czasu temu. A w tym miejscu poczytacie o witaminach przydatnych przy trądziku.

Wyciskasz – przegrywasz

To chyba jedna z częściej powtarzanych porad dla osób zmagających się z pryszczami. A wciąż jest to problem o którym wiele osób nie wie. Wyciskanie pryszczy to najgorsze co możesz zrobić. Oczywiście pozbywasz się „na teraz”. Tylko, że one wrócą i to ze zdwojoną siłą. Dodatkowo możesz w ten sposób zrobić sporą krzywdę swojej skórze. Pojawią się znamiona z którymi ciężko będzie walczyć. Być może niezbędna okażę się pomoc profesjonalnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *