TO niszczy Twoją skórę (cz. 2)

Istnieje wiele rzeczy (zwykle powtarzanych przez nas), które mają na nią negatywny wpływ. Z pierwszej części „TO niszczy Twoją skórę” możecie dowiedzieć się między innymi jak działa kawa. Na co jeszcze trzeba uważać?

Niezmywanie makijażu na noc

To jedna z częściej wymienianych kwestii w temacie negatywnego wpływu na skórę. Trzeba tej ostatniej dać wytchnąć. I dlatego właśnie koniecznością jest zmywanie makijażu. Najlepiej byłoby chodzić bez niego cały dzień. Aczkolwiek noc to absolutne minimum. Jak wygląda ten negatywny wpływ makijażu? Może między innymi zatykać pory. Do tego podrażniać spojówki. To jednak nie wszystko. Istnieje rodzaj trądziku określany mianem kosmetycznego. Dotyczy on przede wszystkim kobiet w okolicy trzydziestego roku życia.

Palenie papierosów

Wiele osób nie wyobraża sobie jak bardzo negatywny ma to wpływ na stan skóry. To, że palenie niszczy nasz organizm, jest sprawą oczywistą. W jaki sposób wpływa na skórę? Po pierwsze przyspiesza pojawienia się zmarszczek. Skóra staje się wyraźnie ziemista. Przez to dodatkowo wyglądamy na starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Według niektórych specjalistów 10 lat palenia (wcale nie jakiegoś intensywnego) to około 2.5 roku więcej w naszym wyglądzie. Papierosy dostarczają do organizmu (w tym oczywiście i skóry) ogromną liczby toksyn. A to też odbija się na naszym wyglądzie.

Alkohol

W dużych ilościach będzie poważnym problemem. Pity z umiarem większego wpływu miał nie będzie. W jaki sposób alkohol szkodzi naszej skórze? Zwiększa ryzyko stanów zapalnych. Przez nadmierne spożywanie alkoholu możemy się „nabawić” szybszego starzenia się skóry. Staje się ona wiotka.

Niestosowanie peelingów

Tutaj zacznę jednak od czego innego. Nadmierne ścieranie naskórka też jest szkodliwe. Zwłaszcza jeśli walczycie z trądzikiem. Natomiast jeśli w ogóle nie będziecie tego robić, to wygląd skóry będzie Was postarzał. Jeśli w miarę regularnie będzie korzystać z peelingu, tylko na tym zyskacie. Skóra będzie dużo bardziej jędrna. Zapewniacie sobie tym jej zdrowy i młody wygląd. Można zdecydować się na gotowe rozwiązanie, wizytę w salonie, albo domowe sposoby na peeling.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *