Top5 produktów na trądzik

Tytuł mówi chyba sam za siebie. Przedstawiam listę produktów domowych sposobów walki z pryszczami. Część z nich pewnie znajdziesz u siebie w lodówce.

łazienka

Miód

Zaczniemy właśnie od niego. Bardzo często wymienia się go jako zamiennik dla cukru. Z tego ostatniego – tak przy okazji dodam – warto, gdy zmagasz się z trądzikiem, zrezygnować. Miód jest bardzo chętnie wykorzystywany w domowych kosmetykach. Polecany jest jako naturalny sposób pielęgnacji skóry i włosów. Dlaczego ma pomóc w przypadku trądziku? Miód wykazuje działanie przeciwbakteryjne. To bardzo ważne przy trądziku.

Miód można nałożyć bezpośrednio na pryszcze (nie rób tego palcami!). Sprawdza się też jako jeden ze składników domowych maseczek. Możesz go wymieszać z odrobiną wody i żółtkiem jajka. Na twarzy trzymaj około 20 minut. Potem dokładnie umyj skórę.

Aspiryna

To pewnie wywołało u Ciebie lekkie zdziwienie. Aspiryna? Przecież pomaga na ból głowy. Owszem, ale ma w sobie kwas acetylosalicylowy. To pochodna kwasu salicylowego. Ten ostatni jeszcze się dzisiaj pojawi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo związek ten jest chętnie stosowany na trądzik. Pomaga pozbyć się pryszczy. Jak przygotować maseczkę z aspiryny? 3- 4 tabletki rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Możesz też dodać jogurtu naturalnego.

Pomidory

Oczywiście nie te, które dostępne są teraz. Pomidory w walce z trądzikiem najlepiej stosuj latem. Zaznaczam, że będzie to sposób doraźny. Nie pozbędziesz się przyczyny problemu. Z pomidorów możesz przygotować prostą maseczkę. Wystarczy, że rozgnieciesz jednego. To podstawowa wersja. Do takiego pomidora (wybierz dojrzałego!) dodaj płatki owsiane i łyżkę wrzątku. W jaki sposób to pomoże? Nawilża, wzmacnia naczynia krwionośne i dostarcza do skóry witaminy C. dzięki tej maseczce możesz usunąć martwe komórki naskórka. To bardzo ważne przy walce z trądzikiem.

truskawki
Smaczny sposób na pryszcze;)

Truskawki

Kolejny „mocno” sezonowy produkt. Jedząc je (bo zakładam, że należysz do sporej grupy, która je lubi) pewnie nie zastanawiałaś się nad tym jakie mają wpływ na organizm. Skupię się jedynie na trądziku. Z truskawek możesz przygotować maseczkę. Wystarczy, że je zmiksujesz, lub rozgnieciesz. Dlaczego Ci taka maseczka pomoże na pryszcze? Truskawki zawierają salicylany. Związane ze wspominanym kwasem salicylowym

Uważaj jednak ze stosowaniem truskawek i aspiryny. Możesz należeć do osób cierpiących z powodu alergii na salicylany.

Ogórek

Jego się pewnie tutaj nie spodziewałeś. Zwykle wymienia się go jako sposób na tzw. wory pod oczami. Możesz go jednak stosować, jeśli walczysz z trądzikiem. Zetrzyj ogórka i tym co uzyskasz przemywaj twarz. Co to daje? Przede wszystkim ogórek zwęża pory. Dzięki temu możesz zmniejszyć wydzielanie sebum. Ogórek łagodzi też podrażnienia, które pojawiają się na skórze. Stany zapalne, czyli pryszcze, również powinny się go „bać”.

A Wy jakie znacie produkty, które mogą pomóc w walce z trądzikiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *