Trądzik – czy cebula pomoże?

Pytanie, które może wydać się dziwne, zwłaszcza dla osób zaczynających dopiero swoją „przygodę” z tą dolegliwością. Szukających skutecznego sposobu na swój trądzik. Zapraszam do zapoznania się z właściwościami tego warzywa. 

Co wiesz o cebuli?

Jest warzywem bez którego nasza kuchnia obyć się nie może. Bywa też synonimem obciachu, ale na tym skupiać się nie będziemy;). Zaprezentuję Wam za to nieco wiedzy „encyklopedycznej”. Prawidłowa nazwa tego warzywa to cebula czosnek. Pochodzi ona – przynajmniej na obecną wiedzę – z Azji Środkowej. Była obecna w Starożytnym Egipcie i Rzymie. Cebula jaka jest każdy widzi. Pytanie brzmi czy wszyscy wiedzą jakie ma właściwości.

Jaki skład ma cebula?

Na pewno wiemy, że przyda się teraz jesienią, gdy szaleją infekcje górnych dróg oddechowych. To dzięki zawartości witaminy C. To jednak nie jedyny składnik obecny w cebuli. Warzywo to zawiera w sobie też witaminy z grupy B. Te przydatne są chociażby dla układu nerwowego, ale też skóry i włosów. Cebula zawiera też sporo przeciwutleniaczy (nie tylko wspomnianą witaminę C). To między innymi flawonoidy. Cebula to również sporo pierwiastków. Myślę, że godne wymienienia są krzem, siarka i żelazo.

Na co pomaga cebula?

Jedną z jej właściwości jest regulowanie ciśnienia krwi. Dzięki temu zapobiega nadciśnieniu. Przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów. Cebuli przypisuje się również właściwości związane z regulowaniem poziomu cholesterolu. Wspomniałem już, że warzywo to będzie pomocne, kiedy dopadnie Cie infekcja górnych dróg oddechowych.

Cebula to też rozwiązanie na na zaparcia. Warzywo to pomaga w przypadku problemów z trawieniem. Warto jednak uważać, jeśli ktoś cierpi na dolegliwości związane z wątrobą.

Czy cebula pomoże mi na trądzik?

I tak i nie. To znaczy dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, a także obecności siarki, może być stosowana jako rozwiązanie na objaw tej dolegliwości czyli pryszcze. Mam tutaj na myśli stosowanie punktowe. Przygotuj sobie sok z cebuli. Zetrzyj na tarce. Otrzymanym sokiem „potraktuj” pryszcze. Potem dokładnie umyj skórę.

Już teraz poznaj skuteczne rozwiązanie na trądzik!

Cebula nie pomoże Ci jednak na przyczyny tej dolegliwości. Nie będzie aż tak pięknie, że rozwiązanie na trądzik znajdziesz w swojej kuchni:). Pamiętaj jeszcze o jednym. W razie gdyby po zastosowaniu cebuli na Twojej skórze pojawiły się zaczerwienienia, pokrzywka, to znak, że nie możesz jej więcej używać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *