Trądzik – dlaczego nie chce zniknąć?

To pytanie, które spędza sen z powiek wielu osobom. Nie tylko nastolatkom, bo trądzik coraz częściej występuje u trzydziestolatków. Spróbujmy więc odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie.

Kosmetyki z alkoholem

Ich stosowanie może utrudnić pozbycie się trądziku. Chociaż warto zaznaczyć tutaj jedną, dość istotną sprawę. Mam na myśli stosowanie takich kosmetyków w dużych ilościach. Inna sprawa, że na początku mogą one… pomóc. Zmniejszyć w pewnym stopniu ilość pryszczy. Jednak na dłuższą metę takie kosmetyki prowadzą do wysuszenia skóry. To z kolei może skutkować nadwyżką sebum, która jest efektem rozregulowania pracy gruczołów łojowych. Skutkiem będzie problem z pokonaniem trądziku.

To wstrętne wyciskanie

To kolejny, bardzo częsty powód utrudniający walkę z tą skórną dolegliwością. Z drugiej strony niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy tego nie zrobił:). Wiadomo, pozbywamy się pryszcza. Tylko, że przy okazji „rozsiewamy” jego zawartość po całej skórze. A to z kolei powoduje dużo większą liczbę pryszczy. Nie to jednak jest najgorsze w tym wypadku. Wyciskanie pryszczy prawie na pewno spowoduje wystąpienie blizn. Nie dość, że szpecą one skórę, to jeszcze ciężko będzie się ich pozbyć.

Nie nawilżasz odpowiednio skóry

Bo uważasz, że wystarczająca się „świeci”. To błąd. Cerę problematyczną (jak się ją zwykło nazywać) trzeba nawilżać. To, że jest ona przetłuszczona to jedno. Jednak sebum, którego jest przy trądziku w nadmiarze, nie nawilża. Dlatego trzeba o to zadbać. Można to robić przy pomocy domowych metod (które w najbliższym czasie opiszę), lub profesjonalnych kosmetyków. To już Wasz wybór.

Nieodpowiedni preparat na trądziku

To równie częsty powód, dla którego możecie mieć problem z pozbycie się tej dolegliwości skórnej. Wiele z takich produktów ma tak dobrane składniki, że… po prostu nie działają. Ogromne znaczenie ma też stężenie. Jeśli jest za niskie, może po prostu nie działać. Sporo z preparatów na trądzik ma niestety skutki uboczne. Pojawiają się one na tyle szybko, że musimy przerwać kurację. To powoduje, że trądzik nie znika. Dlatego najlepsze jest rozwiązanie naturalne (bez skutków ubocznych), z odpowiednio dobranymi składnikami (i stężeniem!). Takie jak Nonacne. Więcej o nim znajdziecie na stronie: Nonacne.pl i w mojej recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *