Trądzik – jak się go pozbyć?

Koniec starego, a początek nowego roku to dobry czas na zmiany. Możemy je nazwać noworocznymi postanowieniami:). Jednym z nich może być właśnie pozbycie się trądziku. W końcu i raz na zawsze.

Skąd on się właściwie bierze?

Stoisz przed lustrem, przyglądasz się tym ohydnym pryszczom i zastanawiasz się „Dlaczego akurat dzisiaj?!”. I czemu właściwie się one pojawiają. Uporządkujmy informacje na ten temat. Generalnie rzecz biorąc do pewnego momentu trądzik uznawany był za problem jedynie nastolatków. Jednak od pewnego czasu trapi on również osoby starsze. Może się zdarzyć nawet po trzydziestce. Przyczyny nie są takie same, aczkolwiek niektóre się pokrywają. Chociaż działają nieco inaczej. Tak jest z hormonami.

W obu przypadkach dochodzi do pewnych zaburzeń ich ilości. Z tym, że u nastolatków to efekt tzw. burzy hormonów (budzenia się androgenów). Inne przyczyny pojawiania się pryszczy to między innymi:

♦ bakterie beztlenowe żyjące na skórze

♦ nadmierna praca gruczołów łojowych (to bywa związane z hormonami)

♦ niektóre produkty spożywcze (więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście „Dieta przy trądziku – co wrzucić, a czego się pozbyć

♦ promieniowanie UVA (czyli słońce, którym nie którzy próbują leczyć problem)

Jak pozbyć się trądziku?

Sposobów jest wiele. Mają one swoje wady i zalety. Tak jest w przypadku domowych sposobów. Te ostatnie jednak – co ważne – nie pomogą Ci się całkowicie pozbyć trądziku. Można dzięki nim „przykryć” problem. Dzisiaj pryszcz zniknie, ale jutro pojawiają się kolejne. W tych domowych sposobach wykorzystuje produkty zwykle dostępne w lodówce czy apteczce. Możecie zresztą się z nimi zapoznać w moim tekście.

 

Istnieją też rozwiązania, które są profesjonalne. Niektóre dostępne jedynie  na receptę. Część z nich jest niestety niepozbawiona wad. (polecam tekst „Leki na trądzik – skutki uboczne). Najlepszym sposobem jest preparat oparty o naturalne składniki. Dzięki temu bezpieczny. Składniki dobrane w taki sposób, aby zwalczały przyczyny (najlepiej wszystkie) trądziku. Takie rozwiązanie istnieje. To preparat Nonacne. Jego pełen skład, a także sposób działania możesz poznać na stronie producenta. Polecam też moją recenzję tego preparatu.

One thought on “Trądzik – jak się go pozbyć?

  • 5 stycznia 2018 o 14:24
    Permalink

    No zobaczymy co z tym Nonacne czy faktycznie tak dobry jak mówia. Zacząłem kuracje:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *