Trądzik kosmetyczny – co o nim wiesz?

Istnieje kilka odmian opisywanego przeze mnie na blogu problemu. Jedną z nich jest właśnie trądzik kosmetyczny. Nie przedłużam i zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym tekstem.

Kogo dotyczy?

Od tego właśnie zaczniemy. Trądzik jak wiadomo dotyka przede wszystkim ludzi młodych (dojrzewających), ale i coraz częściej osoby koło trzydziestki. Wyróżniamy jak wspomniałem kilka odmian. To między innymi młodzieńczy i bliznowcowy. Jest też trądzik kosmetyczny. Dotyczy on kobiet. Najczęściej tych w okolicy 20 roku życia.

Co wiemy o trądziku kosmetycznym?

Po pierwsze można go zaliczyć do grupy tzw. wywołanych. Oznacza to mniej więcej tyle…, że jeśli uda się Wam zlokalizować przyczynę, to będzie można – zwykle bez większych problemów – się go pozbyć.

Najbardziej narażone na ten problem są kobiety zmagające się z tłustą cerą. To dolegliwość dość ciężka. Na pewno też uciążliwa. Dobrą informacją jest to, że jak wspomniałem można się jej pozbyć. Przyczyną tego problemu są niektóre składniki kremów itp. I na tym się teraz skupimy.

Zwróć uwagę na skład kosmetyków

Przede wszystkim na wszystkie te związki, które mogą mieć właściwości zapychające gruczoły łojowe. W tej grupie najczęściej wymienia się oleje mineralne, gliceryny i silikony. Spotkacie się też z obarczaniem winą olejów roślinnych. Tak naprawdę jednak tych składników może być dużo więcej.

Jak się objawia?

Trądzik kosmetyczny zwykle ma postać grudkowo – krostkowy. Sam sposób powstawania zmian skórnych jest dość prosty. Składniki kosmetyków zapychają gruczoły łojowe. Sebum nie ma gdzie ujść. To prowadzi do wystąpienia stanów zapalnych, czyli pryszczy. Zwykle obejmują one policzki i czoło. Są to mało estetyczne wypryski. Przypominają krostki. Zwykle są one gęste rozsiane po skórze.

maseczka

Jak walczyć z tym rodzajem trądzika?

Przede wszystkim musicie skupić się na profilaktyce. Najprościej rzecz ujmując należy zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Po drugie lepiej też na czas walki z dolegliwością zrezygnujcie z makijażu. Mówiąc obrazowo – skóra musi pooddychać. Poleca się peelingi do twarzy. Najlepiej przygotować sobie taki w domowym zaciszu (niedawno o nich pisałem, więc możecie skorzystać ). Generalnie postarajcie się w tym czasie zadbać o swoją skórę. Na pewno warto zwrócić uwagę na to co jecie. Czy w Waszym codziennym jadłospisie znajdują się składniki wspomagające skórę.

Dieta przy trądziku

Czy warto wybrać jakiś preparat? Skuteczny i przeznaczony do wszystkich rodzajów trądziku jak najbardziej. Takim produktem jest Nonacne. Do tego w pełni bezpiecznym.

Nonacne w okazyjnej cenie!

One thought on “Trądzik kosmetyczny – co o nim wiesz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *