Trądzik – od wewnątrz, czy od zewnątrz?

Pod tym nieco tajemniczym tytułem, kryje się pytanie, które zadał sobie chyba każdy, kto zmagał się z trądzikiem. Czy skupić się jedynie na sposobach i preparatach stosowanych na skórę? A może jednak walczyć z trądzikiem od środka.

skóra

Domowe metody na pryszcze

Zacznę od nich. To spora grupa sposobów, która stosowana jest od lat. Można powiedzieć, że są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest ich wiele. Mają różną skuteczność. Na pewno warte są sprawdzenia. Chociaż nie należy tego robić bezmyślnie.

Owszem domowe sposoby zwykle nie mają skutków ubocznych. Co jednak nie oznacza, że nie powinno się uważać. Zresztą najlepszym przykładem jest maseczka z cynamonu. Jeśli przeszukujecie internet w poszukiwaniu skutecznych sposobów na trądzik, to pewnie się z nią zetknęliście. Wystarczy cynamon zalać odrobiną wody. Następnie nałożyć na pryszcze i gotowe. Problem pojawi się w momencie, gdy zacznie Was piec skóra. Im bardziej będzie to intensywne uczucie, tym gorzej. Oznacza to, że nie możecie stosować tego sposobu.

Macie jednak spory wybór innych. To między miód, truskawki (tak, tak :), białko jajek itd. Ze wszystkich tych produktów można przygotować proste maseczki, które nakłada się na skórę. Mają one różne działanie. Chociażby antybakteryjne, antyseptyczne. Na pryszcze – tak mi się teraz przypomniało – pomoże Wam sok z cebuli.

Co ważne jednak – sposoby te pomogą jedynie na skutek w postaci pryszczy, a nie przyczynę.

Co na trądzik „od środka”?

Mam tutaj na myśli przede wszystkim produkty na łykania. Właśnie na trądzik. Kolejna sprawa to dieta. Może najpierw parę słów o niej. Musi być zdrowo. Im mniej sztucznego jedzenia, tym lepiej dla Waszej skóry. Chociaż temat tak zwanych toksyn w diecie jest wielowątkowy i wciąż dyskutowany, to na pewno lepiej na nie uważać. Ich wpływ na skórę u osób zmagających się z trądzikiem może być katastrofalny.

To co ląduje na Twoim talerzu jest niezwykle ważne
To co ląduje na Twoim talerzu jest niezwykle ważne

Poza tym, zdrowe odżywianie będzie miało bardzo pozytywny wpływ na Twój organizm. Czyli i tak wygrasz;).

A temat preparatów? Najlepiej wybrać produkt, który jest skuteczny. To jest oczywiste;). Nonacne to właśnie taki produkt. Działa, a do tego jest oparty o naturalne składniki, to bardzo ważna informacja dla wszystkich tych, którzy starają się unikać – zresztą słusznie – tak zwanej chemii. Preparat ten działa od środka, bezpośrednio w źródło problemu. Ma w swoim składzie między innymi czerwoną koniczynę, która wpływa na kwestie związane z hormonami. Bardzo ważne w walce z trądzikiem.

Preparat Nonacne w rewelacyjnej cenie kupisz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *