Trądzik u dorosłych – najczęściej występujące przyczyny

Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było, aby osoba dorosła miała trądzik. To znaczy były takie przypadki, ale zdecydowanie mniej niż teraz. Obecnie trądzik u osoby w okolicach trzydziestki już nie dziwi. Jakie mogą być przyczyny tego problemu?

Po pierwsze stres

Z jednej strony wiemy, że mamy go w codziennym życiu naprawdę sporo. Z drugiej jednak „nie doceniamy” możliwego negatywnego wpływu na nasz organizm. A stres może nam zrobić naprawdę sporo złego. Jedną z możliwości jest nadmierne wypadaniem włosów. Nas tutaj interesuje wpływ na skórę.

Po pierwsze powoduje wzrost produkcji łoju. I to jest jedna z przyczyn nasilenia się zmian trądzikowych. Stres ma również wpływ na gospodarkę hormonalną. Ona też ma przełożenie na stan skóry. Dość powiedzieć, że jej rozregulowanie, powoduje trądzik w okresie dojrzewania.

Po drugie dieta

Generalnie można być powiedzieć, że za trądzik u dorosłych jest odpowiedzialny styl życia. Zmieścić w nim można kilka spraw. Jedną z nich jest właśnie dieta. Ta, z racji braku czasu, zwykle jest śmieciowa. Mam tutaj na myśli jedzenie po barach, gdzie serwowany jest fast food. Do tego często stawiamy na produkty wysoko przetworzone. O tym, że tłusto nie muszę wspominać. To wszystko ma oczywiście przełożenie na funkcjonowanie naszego organizmu. W tym też stan skóry.

Generalnie tego typu jedzenie powoduje szybki i duży wzrost insuliny. To ma przełożenie na androgeny. A ich wysoki poziom to między innymi wzmożona praca gruczołów łojowych. Efekt opisywałem już wyżej.

Jak walczyć z trądzikiem u dorosłych?

Często podkreśla się, że jest on inny niż w okresie dojrzewania. Na pewno inaczej się manifestuje. Nierzadko zmiany pojawiają się, mimo iż nie ma tłustej skóry. Jeśli chodzi o walkę z nimi, to lekarze często przepisują retinoidy. Problem polega na tym, że leki z tej grupy często mają skutki uboczne. Jednym z bardziej jaskrawych przykładów jest Izotretinoina. Są jednak naturalne preparaty pozbawione skutków ubocznych, a bardzo skuteczne. Jednym z nich jest Nonacne. To produkt oparty wyłącznie o naturalne składniki. Dobrane tak by zwalczać każdą przyczynę trądziku. Zresztą najlepiej poczytać o nim na stronie producenta: Nonacne.pl

Generalnie w przypadku trądziku u dorosłych często poleca się też kontrolowanie poziomu cholesterolu. Czyli będą zmiany w diecie. Oczywiście trzeba się również pozbyć stresu. To łatwe nie będzie, ale jest do wykonania:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *