Tych produktów nie jedz przy trądziku

To często słyszane ostrzeżenie. Chociaż sam temat wpływu tego co jecie na trądzik jest bardzo szeroki i nie do końca jednoznaczny, to istnieje pewna grupa produktów na które warto uważać. I na nich się dzisiaj skupimy.

Jeszcze tytułem wstępu dodam, że to na pewno nie będzie cała lista. Starałem się znaleźć te produkty, które najczęściej są wymienane przez osoby, zmagające się z trądzikiem. Na dzisiejszy temat wpadłem robiąc sobie wczoraj śniadanie. Od razu mówię – niezdrowe;). Między jednym mieszaniem, a drugim pojawił się pomysł opisania grupy produktów, które mogą Wam „zaszkodzić”.

Parówki

To one były jednym ze składników niezdrowego (ale jakże smacznego:) ) śniadania. Generalnie rzecz biorąc można pod nie podpiąć tanie wędliny, a także mięsiwa sprzedawane w puszkach (np. szynki, mielonki itd.). Ujmę to tak. Raz na jakiś czas Wam one nie zaszkodzą. W dłuższej jednak perspektywie dostarczacie do organizmu sporo szkodliwych substancji. Mogą mieć one wpływ na funkcjonowanie organizmu. Nie zawsze to zauważycie. Na skórze jednak to już coś innego. Istnieje możliwość, że po takich produktach, na skórze będzie więcej pryszczy. Zwykle to połączenie kilku czynników

Nabiał

To ciekawy przypadek. W przeciwieństwie do wyżej opisanych produktów ten jest przecież zdrowy. Nie do końca. To znaczy owszem, dostarcza do naszego organizmu bardzo ważnych składników. Problem pojawia się w momencie, gdy będzie ich w diecie zbyt dużo. To poważne obciążenie dla wątroby. Mogą też pojawiać się zmiany skórne.

Fast Food

To chyba najczęściej wymieniana grupa produktów mających wpływ na skórę. Nie ma w tym nic dziwnego. Zastanawialiście się kiedyś czemu to jecie (nie chodzi mi tutaj o te tzw. zdrowe fast food)? Przecież to nawet nie jest smaczne;) Sporo za to substancji, które mogą negatywnie wpływać na organizm. Mogą one też „objawiać” na skórze. I znowu podobnie jak w przypadku wyżej opisywanych produktów, zwykle istnieją dodatkowe czynniki.

Słodycze

Mówimy tutaj o dużych ilościach. I pewnie wiele osób odetchnęło teraz z ulgą. Ciekawa sprawa jest z czekoladą. Bardzo często słyszy się, że powoduje ona większe natężenie zmian trądzikowych. Powątpiewam, jeśli mam być szczery. Mówię tutaj o gorzkiej czekoladzie. W przypadku słodkich, orzechowych itd. już taki pewny nie jestem. Natomiast ogólnie wpływ tego typu czekolady jest traktowany jako mit. Wskazuje się za to, że w ogóle słodycze, ze szczególnym uwzględnieniem… lodów mogą mieć wpływ na trądzik.

To oczywiście nie wszystkie produkty. Wymieniłem jedynie te najczęściej się pojawiające. Spotykałem się też z wypowiedziami różnych osób wskazujących na inne produkty. Na pewno warta wymienienia jest sól. Jej w ogóle lepiej unikać. Mam tutaj na myśli przede wszystkim tę sól „za złotówkę”. Zero tak naprawdę właściwości. Jedynie… soli. Lepiej wybrać na przykład morską. Jest to składnik przydatny dla organizmu, ale warto uważać z jego ilością. W zasadzie jak ze wszystkim co ląduje na Waszym talerzu;).

3 myśli na temat “Tych produktów nie jedz przy trądziku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *