Uderz naturalnością w trądzik!

Z pryszczami można walczyć w zaciszu domowym, do tego przy użyciu często bardzo tanich produktów. Ich zaletą jest to, że są one zwykle naturalne. To z kolei bardzo często oznacza, że nie mają one skutków ubocznych. Co jednak warte podkreślenia – mogą się one czasem zdarzyć. Warto więc zanim rozpoczniecie kurację antytrądzikową, sprawdzić dany produkt na kawałku skóry.

cynamon

Cynamon

Zaczniemy właśnie od tej przyprawy. Najczęściej bez problemu znajdziecie ją w kuchni, jest powszechnie stosowana jako dodatek do ciast. Mało który dom się bez nich obejdzie:). Z cynamonu można przygotować maseczkę na trądzik. Co jednak warte dodania, ma ona pewne obostrzenia i od nich zaczniemy. Maseczka cynamonowa nie nadaje się do cery wrażliwej, a także suchej. W momencie, jeśli pieczenie nie ustąpi (a to, że się pojawi możecie być pewni), to koniecznie trzeba dokładnie zmyć skórę. Nie decydujcie się też nigdy więcej na tę metodę. Jak zrobić taką maseczkę? Parę łyżek cynamonu wymieszać z wodą mineralną, niewielką ilością. Można też wykorzystać naturalny jogurt. Taka maseczka przede wszystkim oczyszcza pory i rozjaśnia plamki potrądzikowe.

Jogurt naturalny

Skoro już o nim wspomniałem, to należy mu się parę słów więcej. Zwykle jogurt naturalny jest raczej dodatkowym składnikiem różnego rodzaju maseczek. Ma on jednak swoje ciekawe właściwości. Po pierwsze jogurt jest tak naprawdę znakomitą bronią na zmiany skórne. Przypisuje się mu działanie oczyszczające pory. To akurat przy trądziku rzecz wręcz niezbędna. Jogurt sam w sobie może stać się maseczką. Wystarczy po prostu wetrzeć go w skórę. Zostawić na 5 minut, a potem zmyć.

Cebula

To pospolite warzywo ma sporo ciekawych właściwości, ale nas tutaj najbardziej interesuje to w jaki sposób pomoże przy trądziku. Sporo w cebuli przeciwutleniaczy, a te mają – między innymi oczywiście – wpływ na stan naszej skóry. Cebul ma właściwości przeciwzapalne. To też można wykorzystać w przypadku trądziku. Jednak przede wszystkim ma działanie bakteriobójcze. Najprościej przygotować z niej maseczkę, gotując ją najpierw. Potem należy rozgnieść cebulę i taką papkę nałożyć na skórę. Po kilku minutach (do kilkunastu) umyć dokładnie twarz. Jak więc widać wielkiej filozofii w kwestii przygotowania tej maseczki nie ma. Tak przy okazji dodam, że cebula pomaga też przy wypadaniu włosów. W tym wypadku należy wcierać sok z niej w skórę głowy.

Bratek polny

No dobra, tej rośliny raczej w lodówce nie znajdziemy :). Warto jednak się na niąo zdecydować. Fiołka trójbarwny, bo taka jest nazwa tej rośliny, można bez problemu kupić. Jest naprawdę tani. Wykorzystać można go na kilka sposobów. Po pierwsze, można po prostu pić napar z bratka polnego. To przy okazji pomaga też między innymi na przemianę materii. W jaki sposób roślina działa na trądzik? Przede wszystkim poprawia kondycję skóry. Bratek pozwala też zmniejszyć wydzielanie łoju. To bardzo istotna kwestia przy trądziku. Fiołek wspomaga też wygładzanie skóry.Ziele bratka można wrzucić do miski z gorącą wodą. Pochylić się nad nią i dodatkowo przykryć głowę ręcznikiem. Za taką „parówkę” skóra będzie Wam wdzięczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *