Uważaj na swoją skórę latem

Takie wezwanie najlepiej by pojawiło się już w okolicach czerwca, czekałem jednak do prawdziwej upalnej pogody:). Trochę zeszło, ale jest – za oknem ponad 35 stopni. To najlepszy czas, by przypomnieć, że nasza skóra nie jest niezniszczalna.

Uważaj na oparzenia słoneczne

I zacznę od czegoś co idealnie wpasowuje się w tę pogodę. Każdemu z nas zdarzyła się taka sytuacja. Chwila zapomnienia, brak kremu do opalania i oparzenia gotowe. Niestety ja muszę na to bardzo uważać. Takie oparzenie słoneczne, poza tym że boli, zwiększa tempo starzenia się skóry. Druga sprawa to nowotwór, który może ją zaatakować. Koniecznie więc w taką temperaturę przed wyjściem na zewnątrz, zwłaszcza gdy mamy w plany dłuższe siedzenie,  posmarować kremem. Kolejne warstwy co godzinę, dwie. Zależy jak duże jest natężenie słońca.

Owady

I nie tylko komarzyce. I w zasadzie to nie powinno się mówić o ugryzieniu, tylko o ukłuciu. Bo komarzyce nie posiadają czegoś czym bym mogły zrobić nam krzywdę na ten pierwszy sposób. W Polsce żyje 49 gatunków tych owadów. Niestety większość jest dla nas agresywna. I na spotkanie z nimi trzeba się przygotować. Oprócz różnego rodzaju preparatów czy ubieraniu się w „długie” rzeczy, można wypróbować domowe sposoby. Przykładowo, jeśli chcemy uniknąć komarów w mieszkaniu, to postawmy na oknie lawendę lub koper włoski. Latem warto też uważać na pająki, mrówki i kleszcze.

Uważaj na naczynka

Jeśli masz z nimi problem, to warto wiedzieć o paru rzeczach. Jeśli nic nie będziesz robić, to istnieje spore ryzyko pojawienia się nowych. Warto ograniczyć alkohol i unikać stresu. Nadwaga to kolejna przyczyna większej ilości naczynek. Należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. To właściwie największy wróg osób zmagających się z tym problemem.

Walcz z trądzikiem

Funkcjonuje bardzo popularny mit, że lato, a dokładnie słońce, rozprawia się z trądzikiem. Wiele osób przerywa więc dotychczasową kurację, na rzecz leczenia problemu opalaniem. I owszem można zauważyć zmniejszoną liczbę pryszczu, ale to nie znaczy, że pozbyliście się trądziku. Powiem więcej – problem powróci i to ze zdwojoną siłą. Obudzicie się jesienią z ogromną ilością pryszczy. Lepiej więc działać już teraz. Sprawdzonym i skutecznym sposobem na trądzik jest naturalny preparat Nonacne. Więcej na jego temat przeczytacie na stronie producenta Nonacne.pl. Też swojego czasu „popełniłem” tekst o nim:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *