W 2017 pozbądź się w końcu trądziku – domowe sposoby cz. 1

Początek roku i mocne postanowienie – w końcu się go pozbędziesz. Na co więc czekasz? Zaczniemy od domowych metod, z przyczynami zaczniemy walczyć w kolejnych tekstach. Teraz pozbędziemy się pryszczy, które wyskoczyły teraz, akurat przed karnawałową imprezą.

Aspiryna

Nie na bolącą głowę, bo takie zmiany skórne szpecą wygląd i mogą o niego przyprawić, ale właśnie na nie. Aspiryna jest często polecanym domowym sposobem na trądzik. Jest wykorzystanie jest proste. Kilka tabletek aspiryny należy rozpuścić w odrobinie wody. Można też przygotować maseczkę. Oprócz obu składników potrzeba jeszcze jogurtu naturalnego (wystarczy łyżeczka). Całość pomieszaj i nałóż na skórę. W przypadku gdy stosujesz tylko rozpuszczoną aspirynę, nakładaj ją na punktowo na pryszcze. Na ten sposób powinny uważać osoby mające cerę wrażliwą.

cebula

Cebula

Najprostszy i najtańszy sposób na pryszcze. Nie w każdym jednak przypadku się sprawdzi. Potrzebujesz soku z cebuli. Ma ona dwojaki wpływ na skórę. Po pierwsze cebula to siarka. Pierwiastek mający ogromny wpływ na stan skóry. Po drugie sok z cebuli to działanie antybakteryjne. I właśnie dlatego warto nakładać go na pryszcze. Bakterie mają sporo „do powiedzenia” w tworzeniu się zmian skórnych.

Miód

To kolejny domowy pomysł, który przy okazji będzie miał pozytywny wpływ na stan skóry. Miód pomoże Ci ją nawilżyć. Ma on też działanie złuszczające naskórek. Dzięki regularnemu stosowaniu miodu możesz zapewnić sobie gładką skórę. W jaki sposób pomoże w przypadku pryszczy? Miód posiada działanie przeciwbakteryjne. Dzięki stosowaniu miodu możesz w pewnym stopniu pozbyć się objawów trądziku, czyli pryszczy.

Sok z cytryny

Jak widać skupiłem się na sposobach, które nie szarpną Cie po kieszeni;). Sok z cytryny pomoże w przypadku gdy Twoją skórę przyozdobi stan zapalny. Ma on między innymi działanie antybakteryjne. Również przeciwzapalne. Sokiem z cytryny najlepiej smarować bezpośrednio zmiany skórne. Oczywiście nie rób tego palcami. W ten sposób możesz jedynie przenosić problem na inną część skóry.

To oczywiście nie wszystkie domowe sposoby na pryszcze. Kolejne pojawią się już w następnym wpisie, za parę dni:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *