Walcz naturą z trądzikiem!

Ta odezwa jest pewnie wielu bliska serca. To właśnie taką drogę wybiera sporo osób cierpiących na trądzik. Naturalne sposoby mają bez wątpienia wiele zalet. Wśród nich „brylują”: praktycznie brak skutków ubocznych i zwykle niski koszt. Są one na pewno warte podkreślenia. W jaki sposób więc walczyć tą „naturą” z trądzikiem?

natura

Na początek dieta

Ostatnio o niej pisałem, więc nie poświecę jej zbyt dużo miejsca, ale powtórzę raz jeszcze parę rzeczy. Po pierwsze – dieta Was z trądziku nie wyleczy. Bez jednak pewnych składników organizm może mieć problem, również z tą dolegliwością. To jak wiadomo przede wszystkim cynk, który jest obecny w owocach morza i na przykład kaszy gryczanej. To też pewne witaminy, między innymi część grupy B. I tyle na temat diety.

Może soda oczyszczona?

Dziwi Was to? Zaraz przestanie. Soda oczyszczona ma wiele ciekawych właściwości. Nas oczywiście interesuje to jak wpływa na skórę. W jaki sposób działa na nią? Po pierwsze wybiela lekko przebarwienia skórne i zmiany potrądzikowe. Po drugie soda normalizuje wydzielanie sebum. I to jest niezwykle istotna informacja. Przy trądziku jego wydzielanie jest zaburzone (na skórze mamy zbyt dużo łoju). Soda może oczyścić pory. Wystarczy zmieszać ją z wodą. Najlepiej w proporcji 1:1. Dzięki temu powstanie papka, którą należy nałożyć na skórę. Po około 10 minutach zmywamy ją z twarzy. Taką maseczkę wystarczy stosować raz na tydzień. Jeśli będziecie używali jej zbyt często, to istnieje ryzyko przesuszenia skóry.

Kurkuma na trądzik

To kolejny ciekawy pomysł na naturalna walkę. Można tę przyprawę wykorzystać na wiele sposobów. Po pierwsze dodawać do tego co jecie. Nie za często jednak. Wszystko w nadmiarze w zasadzie szkodzi. Spotkałem się z koncepcją maseczki z użyciem właśnie kurkumy. Przygotowanie jest bardzo proste. Kurkumę pomieszajcie z odrobiną wody i nałóżcie na skórę. Po około 10 minutach należy twarz dokładnie umyć. Jeśli w tym czasie pojawią się jakieś niepokojące sygnały (pieczenie, swędzenie), to znak, że maseczki ze skóry trzeba się pozbyć wcześniej.

Olej kokosowy

To już nieco większy wydatek. Olej kokosowy ma wiele ciekawych właściwości, również wykorzystywanych przy pielęgnacji skóry. Nas interesuje w nim kwas laurynowy. Ten składnik oleju kokosowego ma między innymi działanie antybakteryjne. Spotkacie się też z tym, że przypisuje się mu działanie „normalizujące: działanie hormonów. To też ważne.

Może jakiś naturalny preparat?

Nad tym też warto się zastanowić. Istnieje wiele gorszych i lepszych produktów. Do tej drugiej grupy zaliczyć można Nonacne. Przybył on do nas z USA (jak większość preparatów na trądzik). Naturę w nim reprezentuje między innymi koniczyna czerwona, pokrzywa i ekstrakt z pestek winogron. W zasadzie każdy z wymienionych ma swoje do powiedzenia w walce z trądzikiem. Czerwona koniczyna na przykład zawiera salicylany. Dość istotne, jeśli zmagacie się z pryszczami.

Nonacne możecie nabyć chociażby tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *