Walczysz z trądzikiem? Pamiętaj o…

Naszło mnie na taki „poradnikowy” tytuł;). A i sam tekst będzie miał w sumie tego typu charakter. Spróbujmy usystematyzować wiedzę na temat tego w jaki sposób walczyć z trądzikiem. Dla ułatwienia podzieliłem to na parę podpunktów.

mycie

Wskazówka 1 – mycie skóry

Pierwsza i podstawa kwestia to woda i mydło. Oczywiście w tym drugim wypadku obecnie można się zdecydować na różne preparaty myjące. Mydło jest tu pewnego rodzaju „symbolem”. Skórę twarzy trzeba myć. Niekoniecznie chodzi tutaj o sytuację w której będziecie to robić co pół godziny. Nie można przesadzać (w żadną zresztą stronę). Skórę twarzy trzeba myć, bo dzięki temu usuwamy brud, ale też i nadmiar sebum. Oba wymienione mają wpływ na pryszcze. I właśnie dlatego trzeba się ich pozbywać. Z drugiej jednak strony, jeśli będziecie robić to za często, to istnieje spora szansa, że uzyskacie więcej złego, niż dobrego. Chociażby doprowadzicie do… nadmiernego wydzielania sebum. Zamiast pozbyć się pryszczy, będziecie musieli walczyć z jeszcze wiekszą ich ilością. Do mycia najlepiej wybierać łagodne preparaty.

Wskazówka 2 – złuszczanie

To kolejna obok mycia skóry, podstawa zasada walki z trądzikiem. W jaki sposób to robić? Niektórzy pewnie będą Was przekonywać, że najlepszym rozwiązaniem, będzie zabieg laserem. Jeśli macie ochotę, to oczywiście możecie się zdecydować na niego. Tak naprawdę jednak można złuszczanie naskórka przeprowadzić przy użyciu domowych sposobów. Od najprostszych (ścieranie białym cukrem) do nieco bardziej skomplikowanych. Tutaj za przykład posłuży peeling z mrożonej żurawiny, cukru trzcinowego i oleju migdałowego. Każdego z tych składników po około 1/4 szklanki. Można też do oczyszczania skóry, a przy okazji usuwania martwego naskórka wykorzystywać profesjonalne preparaty (np. Hydroviton.CR).

Wskazówka 3 – Odżywiaj skórę

Dokładniej rzecz biorąc cały organizm, przez to co jemy. Generalnie jestem zwolennikiem dobrze konstruowanej diety. Może mieć ona duży wpływ na funkcjonowanie organizmu, który jak wiadomo, jest skomplikowaną maszynerią. Jak się jedno zepsuje, to może się pojawić problem również gdzie indziej. Dieta może wpływać na stan skóry. Nie zawsze w sposób „oczywisty”. Spróbowaliście byście doprowadzić do niedoboru żelaza. Oczywiście nie róbcie tego;). Pojawi się w takiej sytuacji wiele symptomów. W gorszym stanie będzie i skóra. Istnieje więcej takich składników na które trzeba zwrócić uwagę. Część z nich ma bezpośredni wpływ na stan skóry. za przykład posłuży witamina A. Jej niedobór może skutkować między innymi suchą skórą. Może się ona też złuszczać. Obu problemów wolelibyście uniknąć. Szczególnie w sytuacji, kiedy zmagacie się z trądzikiem. Lepiej również unikać niedoboru witaminy E i cynku. Zresztą planowałem napisanie tekstu w którym zawrę wybór produktów istotnym przy trądziku. Myślę, że pojawi się on bardzo szybko:)

W ramach zapowiedzi dodam, że druga część wskazówek również w najbliższym czasie;). Oczekujcie z niecierpliwością.

Wspomniany preparat można nabyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *