Walka z trądzikiem po domowemu

Dzisiaj chciałem skupić się wyłącznie na naturalnych, czasem być może dziwnych, metodach walki ze zmianami trądzikowymi. Przypisuje się im ogromne możliwości, chociaż warto „stonować” nieco nastroje. Owszem, naturalne metody mogą mieć pozytywny wpływ na stan skóry, ale też nie zapominajmy o tym, że mogą posiadać pewne skutki uboczne. Rzadko co prawda one występują, ale pamiętajmy o nich. Czujcie się poinformowani;).

miod

Truskawki

Zaczniemy od sposobu, który zwykle wywołuje co najwyżej zdziwienie. No bo jak to truskawki pomagają na trądzik? Tak właśnie pomagają . Po pierwsze zawierają one mnóstwo witamin, co też nie pozostaje bez znaczenia dla stanu skóry. W tym wypadku jednak najbardziej istotne jest to, że truskawki mają właściwości ściągające. Działają bakteriobójczo, co przy trądziku jest ważne. Nic więc dziwnego, że wyciągi z truskawek pojawiają się w różnego rodzaju kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Drożdże

Je akurat dużo częściej wymienia się w kontekście wzmacniania włosów i zapobiegania ich wypadaniu. Drożdże mogą być jednak pomocne również przy trądziku. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Drożdże to kopalnia witamin z grupy B. Te składniki są bardzo istotne między innymi właśnie dla naszej skóry. Pomogą one też przy trądziku. Stosować je można na dwa sposoby. Po pierwsze – wewnętrznie. Wystarczy przez pewien czas po prostu pić rozpuszczone drożdże. Tak przynajmniej przekonują zwolennicy tej metody. Drożdże rozpuszczamy wrzątkiem. Podobnie zresztą jak w przypadku maseczki, którą można stosować na skórę. W tym drugim przypadku rzecz jasna, wody powinny być tyle, aby wraz z drożdżami miała konsystencję papki. Można je też pomieszać z mlekiem.

Miód

Kolejny produkt, który znajdziemy w naszej kuchni. Przypisuje się mu wiele właściwości, zwłaszcza związanych z leczeniem infekcji wirusowych, ale ma też wpływ na stan skóry. Po pierwsze łagodzi podrażnienia. Ma też właściwości antybakteryjne. Co ciekawe, pomaga nie tylko przy zmianach trądzikowych, ale również i bliznach, które mogą się po tej dolegliwości pojawić. Jak wykorzystać miód? To banalnie proste. Wystarczy nakładać go na miejsce, gdzie wystąpiły zmiany trądzikowe.

Jajka

Jeszcze kilkanaście, no może kilkadziesiąt lat temu, miały naprawdę złą reputację. Obecnie jednak wiele się w tej materii zmieniło. Po pierwsze wskazuje się, że w jajkach występuje tak zwane wzorcowe białko. Sporo w nim minerałów i witamin, również tych potrzebnych skórze. Można oczywiście jajka jeść, ale my tutaj skupimy się na wykorzystaniu ich jako składnika maseczek. Jeśli cierpicie z powodu dużego natężenia zmian trądzikowym, to warto postawić na białko jajek. Żółtko wykorzystajcie jako składnik odżywki na włosy. Białko ubijcie i dodajcie do niego soku z cytryny. Powstałą masę należy nałożyć na skórę twarzy. Trzymać od 10 do maksymalnie 15 minut. Potem dokładnie twarz umyć i wysuszyć. Gotowe!

To oczywiście tylko przykłady naturalnych składników, które można wykorzystać w walce z trądzikiem. Zachęcam do dzielenia się swoimi „tajnymi” sposobami:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *