Walka z trądzikiem po lecie cz.1

Ostatnio pisałem o regeneracji skóry po letnich szaleństwach. Obiecałem, że pojawi się tekst o tym w jaki sposób walczyć z trądzikiem. W zasadzie to będą dwa (może nawet trzy). Następny będzie o diecie, a dzisiaj…

Dlaczego właściwie muszę walczyć akurat teraz?

Spójrz w lustro. To odpowiedź na pytanie. Latem – co powtarzam bardzo często – zwykle pryszcze znikają. Wiele osób cieszy się, że w końcu pozbyło się problemu. Niestety to radość przedwczesna. Skończy się słońce, trądzik wróci. Ba, powiem więcej – często nasilony. I to dopiero będzie problem. I już w zasadzie teraz (a przecież lato się jeszcze nie skończyło) możesz to zauważyć. Czas więc zacząć walczyć.

Domowe metody?

Szczerze powiedziawszy – średnio. To znaczy będą one przydatne jedynie w sytuacji, gdy musisz pozbyć się pryszcza „na już”. Ważne spotkanie czy impreza przed Tobą i chcesz dobrze wyglądać. Na dłuższą metę to sposób trochę jako syzyfowe prace. Pewnie pamiętasz ze szkoły:). Przyczyny trądziku tak nie pokonasz.

Jakie te domowe sposoby? Możesz zastosować maskę z truskawek (chociaż teraz już drogie). Aby pozbyć się pryszcza zaopatrz się w miód. Jednym z domowych sposobów jest przykładanie kostki lodu do miejsca, gdzie występuje stan zapalny. Niektórzy nakładają na pryszcze pastę do zębów (najlepiej na noc).

Walka z przyczyną trądziku

Istnieją różne preparaty, ale spora ich część po prostu nie działa. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na skład, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest Nonacne. Składa się na to kilka kwestii.

Po pierwsze – skład. Całkowicie naturalny ( z czego wynika pewna kwestia, o czym zaraz). Dobrany w taki sposób, aby trafiać w każdą przyczynę trądziku. W składzie między innymi wyciąg z czerwonej koniczyny i sarsaparilly. To działanie antybakteryjne, ograniczenie wydzielania sebum. Zresztą pełny skład można poznać na na stronie producenta: Nonacne.pl

Po drugie – potwierdzona skuteczność. To tak naprawdę źródło popularności tego preparatu. Zresztą to normalne. Jeśli coś działa, to wykorzystuje to coraz więcej osób:).

Po trzecie bezpieczeństwo – to jest sprawa, która wynika ze składu. Jest on jak wspomniałem w pełni naturalny i zapewnia to brak skutków ubocznych. To dość istotna informacja, bo wiele z preparatów, które stosuje się na trądzik, mają negatywny wpływ. Ba, niektóre trzeba stosować przy opiece lekarza.

Także dzisiaj zaczynamy walczyć z przyczynami trądziku. Jutro (a dokładniej gdy pojawi się kolejny tekst:) ) dodamy do tego kwestie związane z dietą.

One thought on “Walka z trądzikiem po lecie cz.1

  • 5 września 2017 o 10:50
    Permalink

    ja zaczynam z Nonance. I mam nadzieje że pomoże. Po wakacjach mam masakre z pryszczami;/. I chcę się ich pozbyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *