Warto znać te domowe sposoby na pryszcze

Przede wszystkim dlatego, ze pomogą one pozbyć objawów trądziku. Samej przyczyny nie zlikwidują. Od tego są inne sposoby. Na razie skupmy się na domowych rozwiązaniach na pryszcze.

Płatki owsiane

Przede wszystkim jest bardzo prosta w wykonaniu. Potrzebujemy płatków owsianych i trochę wody. To wersja podstawowa. Można też dodać odrobiny miodu. Ten ostatni też bardzo często jest wykorzystywany jako sposób na pryszcze. Co uzyskujemy dzięki takiej maseczce z płatków owsianych? Ma ona między innymi działanie bakteriobójcze. To też dobry pomysł na oczyszczanie skóry. Warto rozważyć taki sposób.

Gałka muszkatołowa

Z niej też można przygotować domową maseczkę na pryszcze. Przypisuje się jej działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. I właśnie dzięki temu pomoże pozbyć się pryszczy. Najpierw należy zetrzeć gałkę muszkatołową. Dodać do niej mleka. Wymieszać i nakładać na skórę. Poeksperymentujcie z ilością składników, aby uzyskać stan w którym maseczka nie będzie spływać. W niektórych przypadkach efekty widać już po jednym użyciu.

Papaja

Ten tropikalny owoc często wymieniany jest w kontekście pielęgnacji włosów. Można go jednak stosować na trądzik. Chociaż dodam, że nie jest to zbyt popularny sposób. Papaja zawiera w sobie witaminy: E i C. Obie niezwykle ważne dla stanu skóry. Owoc ten ma też w sobie składniki wspomagające złuszczanie. I to właśnie ta ostatnia właściwość będzie pomocna w przypadku trądziku.

Ziemniaki

Teraz dla odmiany coś bardziej „swojskiego”. W przypadku walki z trądzikiem można również wykorzystać ziemniaka. Najprościej zetrzeć go na tarce. Uzyskany sok należy wcierać w skórę. I to właściwie wystarczy. Ciekawostką jest to, że sok z ziemniaka polecany jest do leczenia różnych problemów związanych ze skórą.

POZNAJ SKUTECZNY SPOSÓB NA PRZYCZYNĘ TRĄDZIKU!

Kozieradka

To kolejny sposób, który jest wykorzystywany do ratowania włosów. Jak można poradzić sobie z pryszczami przy pomocy kozieradki? Najlepiej kupić zmielone nasiona. Dodatkowo potrzeba wody. Na 2 łyżki nasion wystarczy 200 ml. Woda powinna być przegotowana. Taki „specyfik” nałóżcie na skórę. Kozieradka wykazuje między innymi działanie przeciwzapalne. I między innymi dzięki temu można pozbyć się pryszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *