Właściwości fiołka trójbarwnego

Umiejętności tej rośliny są wykorzystywane w medycynie naturalnej od lat. Jest ona też chętnie stosowany w kosmetyce. Warto poznać właściwości fiołka trójbarwnego między innymi dlatego, że mogą być pomocne w walce z trądzikiem.

Ogólne informacje

Od tego zaczniemy. Fiołek trójbarwny, to inaczej bratek. To roślina, która w stanie dzikim występuje w Azji i w Europie. Osiąga średnio do 30 centymetrów wysokości. Natomiast pewne różnice w tej kwestii występują pomiędzy różnymi podgatunkami. Najbardziej charakterystycznym elementem tej rośliny są kwiatki.

Fiołek trójbarwny obniża ciśnienie krwi

To jedna z częściej wymienianych właściwości. Picie naparu z fiołka trójbarwnego pozwala obniżyć ciśnienie krwi. Z jedną uwagą. Musimy ten napar pić regularnie. W ten sposób możemy sobie pomóc w czasie walki z nadciśnieniem tętniczym. Związki chemiczne znajdujące się w tej roślinie uszczelniają naczynia krwionośne.

Wspomaga odchudzanie

To kolejna z ciekawych właściwości fiołka trójbarwnego. Roślina ta wspomaga metabolizm. A to przy odchudzaniu rzecz niezbędna. Co ciekawe ma on też inną właściwość. Zawarte w niej składniki zapewniają uczucie sytości.

Fiołek trójbarwny a trądzik

Po pierwsze wykazuje on działanie przeciwzapalne. Dzięki temu był chętnie stosowany w walce z trądzikiem. Fiołek trójbarwny zawiera w sobie związki o działaniu przeciwutleniającym. Zwalcza dzięki nim szkodliwe działanie wolnych rodników. To też przydatna właściwość fiołka trójbarwnego przy trądziku. Ale nie tylko, bo wykorzystuje się ją przy innych chorobach skórnych.

Fiołek trójbarwny przez lata był bardzo chętnie stosowany w leczeniu trądziku. Od kilku jednak lat rekordy popularności biją rozwiązanie w których wykorzystuje się ekstrakt z czerwonej koniczyny. Więcej o jej umiejętnościach przeczytacie w tym wpisie. Dla niecierpliwych najczęściej wybierany preparat na trądzik z czerwoną koniczyną:).

POZNAJ LIDERA WŚRÓD PREPARATÓW NA TRĄDZIK

Choroby dróg moczowych

To ostania z właściwości fiołka trójbarwnego, którą chciałem się zająć. Napary z tej rośliny są polecane w przypadku schorzeń dróg moczowych. Przede wszystkim łagodnych. Fiołek ma działanie moczopędne. Dodam – już tak na koniec – że fiołek trójbarwny poleca się przy chorobach dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *