Właściwości mniszka lekarskiego. Przydatne również przy trądziku!

W tym miesiącu postanowiłem skupić się naturalnych sposobach na pryszcze. Ostatnio pisałem o miodzie, dzisiaj zajmiemy się na jednym z częściej wymienianych ziół na trądzik. Ale nie tylko, bo roślina ma wiele umiejętności.

Mniszek lekarki – zioło na trądzik

Jest on polecany do cery zmagającej się z tym problemem skórnym. Mniszek lekarski ma działanie kojące. Wykazuje również właściwości przeciwzapalne. To kolejna umiejętność, która sprawia, że mniszka lekarskiego zalicza się do ziół na trądzik. Natomiast chciałbym poczynić dość istotną uwagę. Z umiejętności tej rośliny korzysta się „zewnętrznie”. Nie uderza ona we wszystkie przyczyny trądziku. Działa na objawy, a więc na pryszcze.

POZNAJ SPRAWDZONY SPOSÓB NA WSZYSTKIE PRZYCZYNY TRĄDZIKU!

Właściwości mniszka lekarskiego

Zawdzięcza on je między innymi obecności witamin i pierwiastków. Sporo w nim przeciwutleniaczy. Ma w sobie związku o działaniu przeciwwirusowym, a także przeciwgrzybiczym.

Jedną z częściej wymienianych właściwości mniszka lekarskiego jest zwiększanie produkcji żółci. Pobudza również wydzielanie kwasu żołądkowego. Ułatwia trawienie. Może więc być przydatne przy odchudzaniu (podobnie jak porady ze zbijamywage.pl).

Mniszek lekarski ma też umiejętności, które pozwalają regulować poziom potasu i sodu w naszym organizmie. Przyda się również do naturalnego leczenia problemów z układem moczowym.

Mniszek lekarski jest też polecany w przypadku chorób o podłożu reumatycznym. Po pierwsze łagodzi ból. W pewnym stopniu wspomaga też rekonwalescencję. Sporo tych umiejętności, prawda?:).

Mniszek lekarki – przeciwwskazania

Niestety nie każdy będzie mógł skorzystać z właściwości tej rośliny. Czynnikiem, który to uniemożliwia jest między innymi alergia na mniszka lekarskiego. Uważać z tą rośliną powinny również osoby cierpiące na wrzody żołądka i dwunastnicy. Częste i przewlekłe zgagi eliminują możliwość wykorzystania właściwości mniszka lekarskiego. Niedrożność jelit to kolejny problem zdrowotny, który jest przeciwwskazaniem. Zanim więc skorzystacie z właściwości mniszka lekarskiego sprawdźcie czy nie jesteście „w grupie ryzyka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *