Zbliża się wiosna – zawalcz ze swoim trądzikiem!

Bo o ile zimą można go jeszcze ukryć za szalikiem, to w cieplejszych miesiącach, które – w końcu! – nadchodzą, będzie widoczny w pełnej krasie. A nie ma się przecież czym chwalić;/. To więc ostatni dzwonek.

Zacznij od diety

Przyjrzyj się temu co jesz bardzo krytycznym okiem. Niestety pod koniec zimy zwykle nie dbamy o to co „ląduje” w garnkach. Tłumaczymy to na wiele sposób, zwykle jednak „no bo nie ma świeżych warzyw, wszystko jest sztuczne”. Nie dość, że to nieprawdziwe stwierdzenie, to jeszcze Twojej skórze może zrobić sporo złego.

Jeśli zależy na nieszkodzeniu jej, to włącz do jadłospisu warzywa korzeniowe (mają sporo witamin potrzebnych przy walce z trądzikiem, np. beta-karoten). Koniecznie jedz kiełki. Akurat teraz jest ich sporo. Pisałem o ich właściwościach parę dni temu, więc możesz się z nimi zapoznać. I w diecie możesz też umieścić mrożone letnie warzywa i oczywiście owoce. Także masz spory wybór, a skóra będzie Ci za to wdzięczna.

Rozpoczynając walkę z trądzikiem, koniecznie zrezygnuj z tłustego i ciężkostrawnego jedzenia. Mniej w diecie powinno być produktów wysoko przetworzonych. Czyli niestety na jakiś czas koniec z fast foodami. Zupami w proszku, czy ogólnie daniami w pięć minut. Ale takich produktów jest zdecydowanie więcej. I warto ich poszukać i zapamiętać.

Te produkty naprawdę mi zaszkodzą?

Na pewno znasz listę żywności, która ma wywoływać nadmiar pryszczy. I pewnie takie pytanie pojawia się w Twojej głowie. Czy na przykład produkty mleczne naprawdę szkodą w przypadku cery trądzikowej. A czekolada? Czy bardziej ogólnie „słodycze”?

Już spieszę z odpowiedzią. Wciąż na tą kwestią trwają dyskusję. Nie zmienia to jednak tego, że wiele osób zauważa u siebie, efekt dużej ilości pryszczy po na przykład produktach mlecznych. To w pewnym stopniu kwestia indywidualna. Co z kolei nie zmienia tego, że jesteś, tym czy jesz. Część składników ma negatywny wpływ na organizm (w tym na skórę), inne pomagają.

Wybierz skuteczne rozwiązanie na trądzik

Dieta to jedno, ale przyda Ci się sposób, który po prostu zwalczy Twój problem. To musi być rozwiązanie uderzające bezpośrednio w przyczyny trądziku. Wszystkie. Tak by problem w końcu zniknął. Do tego naturalne, pozbawione skutków ubocznych. Wiesz jak groźne mogą one być? Koniecznie sprawdź ten tekst. Te kryteria spełnia najpopularniejsze obecnie rozwiązanie – preparat NONACNE. Więcej na jego temat przeczytasz w mojej recenzji, ale koniecznie odwiedź też stronę producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *