Zielona herbata – poznaj jej właściwości

Warto się z nią zapoznać. I to nie tylko w sytuacji gdy zmagacie się z trądzikiem. Chociaż oczywiście to będzie dla nas tutaj najważniejsze. Zapraszam do zapoznania się z właściwościami zielonej herbaty.

Na odchudzanie

To chyba jedna z najczęściej wymienianych właściwości. I myślę, że od razu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że herbata ta nie spowoduje cudownego pozbycia się nadmiernych kilogramów. W taki sposób nie działa;). Warto jednak wspomnieć, że pobudza ona pracę układu pokarmowego. To niezwykle ważna umiejętność.

Zmniejsza ryzyko chorób serca

I w tym wypadku warto mieć świadomość, że sama w sobie zielona herbata nie jest lekiem. Trzeba ją rozpatrywać jako jeden ze elementów profilaktyki. Zawiera w sobie składniki obniżające ciśnienie krwi. Poprawia krążenie. Zielona herbata wzmacnia naczynia krwionośne. W pewnym stopniu może zapobiegać zakrzepom.

Wspomaga detoksykację

To też istotna sprawa przy wspominanym odchudzaniu. W zasadzie właśnie od usunięcia z organizmu toksyn, można rozpocząć cały proces. Wpływ toksyn na organizm wciąż poddawany jest dyskusji. Dość powiedzieć, że spotkacie się z opiniami skrajnymi. „Ma ogromny wpływ” i – po drugiej stronie – „nie ma żadnego”.

Wpływ na skórę

I w tym wypadku od razu napiszę o trądziku. Wspomniana wyżej detoksykacja może mieć korzystny wpływ na skórę. Dość powiedzieć, że za nasilenie zmian trądzikowych obwinią się właśnie toksyny (w pewnym uproszczeniu). Chociaż co ważne przy regularnym piciu zielonej herbaty na początku spodziewajcie… dużo więcej pryszczy. Potem powinno minąć. To raczej jednak element dodatkowy, a nie główny sposób na Twój problem. Taka herbata pomaga na dłużej zachować młodość skórze. Chociaż – znowu – to raczej proces wymagający co najmniej kilku działań. W przypadku zielonej herbaty chodzi o przeciwutleniacze, których jest ona pełna.

Pozytywnie wpływa na kondycję organizmu

Jest na przykład polecana w sytuacji, gdy dopadnie Cie infekcja. Wspomaga działanie leków. Jednocześnie w pewnym stopniu ma właściwości wzmacniające odporność. Działa więc profilaktycznie. Często też wśród właściwości zielonej herbaty wymienia się pozytywny wpływ wzrok. To dzięki obecności garbników. Smacznego:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *