Zielono na wiosnę – tak pomożesz organizmowi

W tym oczywiście również skórze. A to się przyda. Nie tylko gdy walczysz z trądzikiem. Twoja skóra – tak jak cały organizm – potrzebuje właśnie teraz ogromnego zastrzyku energii.

Możesz w tym celu zdecydować się na konkretne zabiegi. Mam tutaj na myśli chociażby mikrodermabrazję i mezoterapię. O nich jednak napiszę innym razem. Skupię się na napoju, który możesz sobie przygotować. Zielonym smoothie, który doda energii i pozytywnie wpłynie na stan organizmu (poprawi też samopoczucie).

Co do niego wrzucić?

Wiadomo, czas taki że o świeże warzywa trudno. Na szczęście nie jesteś bez szans. Na pewno warto do takiego zielonego napoju dodać kiełki. Pisałem ostatnio, więc możesz sobie poczytać. Kiełki mają w sobie ogromną moc. Właśnie teraz na początku wiosny jest to naprawdę potrzebne.

Warto wybrać się do sklepu po młody szpinak (w ostateczności może być mrożony), ale też jarmuż i rukolę. Dwie ostatnie nie są zbyt chętnie wykorzystywane w kuchni. Są domeną osób „zafiksowanych” na zdrowym trybie życia. Warto się im jednak przyjrzeć. Zawierają mnóstwo chlorofilu ( dzięki niemu są tak zielone). To składnik, który w dużym stopniu wspomaga detoksykację organizmu. To ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Będzie mieć też pozytywny wpływ na skórę. Chociaż na początku kuracji takim zielonym napojem mogą się na niej pojawić „dziwne” zmiany. Po pewnym czasie jednak będzie zdecydowanie lepiej.

Do takiego zielonego napoju warto dorzucić też natkę pietruszki. Spora ilość żelaza. Pierwiastka, który nie tylko jest niezbędny dla organizmu, ale również stanu skóry.

Jak przygotować zielony smoothie?

Jest ich mnóstwo i bez większego problemu znajdziesz je w sieci. Postanowiłem jednak „uśrednić” przepis. Oparłbym go o jogurt (można wykorzystać mleko roślinne). Do miksera oprócz niego dorzucamy podane składniki. Gotowe:). Tak naprawdę wiele zależy od tego co chcemy osiągnąć. Przykładowo warto, jeśli chcesz wspomóc odporność, pomyśleć o dodaniu spiruliny. Zresztą ta ostatnia – bardzo modna teraz – pomoże w sytuacji walki z nadmiernymi kilogramami. W pewnym stopniu, ale jednak.

A i tak największym wygranym będzie Twoja skóra:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *