Zioła, które polecane są przy trądziku

Jeśli przeglądacie różne fora i strony w poszukiwaniu rozwiązań, to pewnie spotykacie się z różnymi, naturalnymi pomysłami, które mają pomóc przy trądziku. Można by pewnie nawet pokusić się o pewien ranking takich domowych sposobów (zresztą w sumie niedługo się pojawi:)). Skupie się dzisiaj na ziołach, które są polecane jako rozwiązanie na trądzik. Mają one różne właściwości – to koniecznie trzeba podkreślić – ale jedną cechę wspólną. W jakiś sposób pomagają walczyć z trądzikiem.

Lawenda

Myślałem przez dłuższa chwilę, czy dzielić dzisiejszy tekst ze względu na wspomniane właściwości i „przyporządkowywać” do nich poszczególne rośliny. Stwierdziłem jednak, że zrobię to inaczej. Wymienię po prostu najczęściej stosowane rośliny w walce z trądzikiem. Po tym przydługim wstępie, przejdźmy do lawendy. To roślina, która przywędrowała do nas z obszaru Morza Śródziemnego. Dlaczego miałaby ona pomagać w walce z trądzikiem? To dzięki dwóch właściwościom. Po pierwsze działanie antyseptyczne. Co to w zasadzie oznacza? Lawenda wykazuje działanie odkażające. Druga istotna właściwość tej rośliny to działanie przeciwzapalne. Dzięki temu można unikać różnego rodzaju stanów, właśnie zapalnych.

Drzewo herbaciane

To kolejna chętnie stosowana roślina na trądzik. W sumie to ani drzewo, ani herbaciane:). To krzew, który został tak podobno nazwany przez Jamesa Cooke’a. Miał on z niego parzyć herbatę. To nas oczywiście tutaj nieco mniej interesuje;). Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo wiele zastosowań. Jeśli chodzi o właściwości, które przydadzą się przy trądziku, to na pewno trzeba wymienić działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Tak dokładnie te same co lawenda. To nie wszystko jednak. Olejek z drzewa herbacianego ma też działanie antybakteryjne. Co również jest istotne przy trądziku. Dzięki wymienionym właściwościom, olejek ten wykorzystywany jest w preparatach stosowanych do walki z pryszczami (jednym z takich skutecznych produktów jest Trioxil – żel z technologia nanosomową).

Oczar wirginijski

O tej roślinie mogliście nie słyszeć, więc zaraz to naprawimy. Faktem jest, że poleca się go do pielęgnacji skóry. Oczar wykorzystuje się między innymi jako rozwiązanie na opuchliznę pod oczami. Potrzeba do tego wyciągu z tej rośliny i płatków kosmetycznych. A czym właściwie jest oczar wirginijski? To krzew, który można spotkać w Usa i Kanadzie. Jest i również w naszym kraju. Uprawiany zwykle w ogrodach.

Surowcem zielarskim są liście. Mają one w sobie między innymi flawonoidy i saponiny. Oczar wirginijski działa między innymi przeciwzapalnie. I już wiemy dlaczego może być przydatny przy trądziku. Wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne. Kolejna, istotna umiejętność. Warto myślę też wspomnieć, że oczar wirginijski ma działanie ściągające i ograniczające wydzielanie sebum. O tym, że jest to bardzo ważna rzecz przy trądziku, stałych czytelników przekonywać nie muszę. To chyba jedna z częściej przeze mnie przypominanych spraw;).

Preparat Trioxil można nabyć chociażby tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *